بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سربازان گمنام، مجاهدان خاموش و ایثارگران بی نام و نشان، چشمان تیزبین و همیشه بیدار نظام اسلامی و حافظ امنیت مردم و جامعه هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در پیام آدینه به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا برای حفظ سلامتی مردم در فضای مجازی منتشر شد، ضمن گرامیداشت ولادت امام زمان عج الله و روز جهانی مستضعفان و هفته سربازان گمنام امام زمان علیه السلام اظهار داشت: سربازان گمنام، مجاهدان خاموش و ایثارگران بی نام و نشان، چشمان تیزبین و همیشه بیدار نظام اسلامی و حافظ امنیت مردم و جامعه هستند. و شبانه روزی خالصانه، مجاهدانه، مومنانه و دلسوزانه در وزارت اطلاعات خدمت و فعالیت میکنند.

وی با اشاره به بیست و سوم فروردین، صدمین روز شهادت سردار آسمانی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهان شهید افزود: شهدا سرمایه ما هستند اما حاج قاسم عزیز به تعبیر جامعه‌شناسی سرمایه نمادین است و جامعه مردم ما میتوانند از این سرمایه نمادین و ماندگار در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و ایجاد تمدن نوین اسلامی بهره لازم را ببرند.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: در این روزها جامعه ما در عین تحمل گرفتاری و بلای بیماری کرونا، غرق در شور و شعف و توجه به امام زمان علیه السلام است و کارهای زیبایی توسط مردم در این روزها به یاد و نام آن بزرگوار انجام می‌شود. که از جمله میتوان به قربانی کردن گوسفندان و توزیع گوشت بین نیازمندان، اختصاص دادن هزینه جشن ها به تهیه سبدهای غذایی و لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده جهت نیازمندان، برگزاری جشن ها در فضای مجازی، برگزاری مسابقات فرهنگی، راه‌اندازی کاروان‌های شادی و نور افشانی شهر و پشتیبان مساجد و مصلی، راه‌اندازی هیئت های خانگی و توجه و توسل و استغاثه به امام زمان علیه السلام در محیط منازل و به صورت خانوادگی اشاره کرد. این فعالیت‌های بسیار زیبایی که انجام شد فعالیت های مبتکرانه و نوآورانه گروه‌های فعال جوان مومن انقلابی در فضای مجازی و حقیقی نشان از نیاز و عطش جامعه به وجود مبارک امام بزرگوار است. البته اگر با توجه بیشتری دقت کنیم می‌بینیم که آن حضرت وجود دارد و در عالم به عنوان خلیفه الله مدیریت می کند، اما یک مدیریت پنهان و مخفیانه است. اگر ظهور حضرت را می‌خواهیم باید تشنه دیدار ظهورش باشیم.

وی با اشاره به روایتی بیان داشت: در روایت فرمودند: یتیم فقط آن کسی نیست که پدر و مادرش را از دست داده بلکه یتیم‌تر آن کسی که از امام زمانش دور افتاده است و به او دسترسی ندارد. باید در فراق امام زمان احساس یتیمی و احساس نیاز کنیم و به دنبال حضرت باشیم باید قدم به قدم به آن بزرگوار نزدیک بشویم و انشاالله با سرعت بیشتری به سمت دوران ظهور حرکت کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در ارتباط با وضعیت جهان پس از کرونا گفت: امروزه تقریباً کسی نیست که دگرگونی جهان پسا کرونا را انکار کند. در چنین شرایطی که دنیا دچار تحولات شده، هر کشور، حاکمیت و فرهنگی باید نقش و سهم خودش را در جهان آینده و جهان پسا کرونا پیدا کند. طبیعی است که استکبار در این شرایط برای تثبیت سیطره رو به افول خود بخواهد جهان آینده را با نگاه خود روایت کند. اما واقعیت حکایت از افول و نابودی آمریکا و استکبار دارد.

وی ادامه داد: نشانه های افول آمریکا مدتی است آغاز شده، این نشانه های افول آمریکا در فرهنگ و اجتماع و ساختار قدرت و انسجام درونی جامعه آمریکا پدیدار است و تقریباً همه صاحبنظران موافق و مخالف لیبرالیسم این افول را پیش بینی کرده‌اند. واقعه کرونا هم این تصویر ذهنی و فروپاشی ابرقدرتی آمریکا را سرعت و تا حدود زیادی عینیت داد. و همگان خواهند دید که حاکمان آمریکا همانند ناخدای کشتی تایتانیک در اوج غرور و فریفتگی اما غرق خواهند شد.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: امریکایی‌ها با ۷ تریلیون دلار در منطقه غرب آسیا هزینه کردند اما به اهدافشان نرسیدند و متضرر شدند. در مقابل قدرت نوپدید و نامتقارن ایران انقلابی و هم‌پیمانانش در عراق و سوریه و یمن و لبنان و فلسطین شکست خوردن و اکنون در داخل هم درحال درگیری‌های شدید و نارضایتی‌های عمومی و ندای استقلال خواهی رو به تزاید ایالت ۴۰ میلیونی کالیفرنیا و ایالت تگزاس و انبوهی از مشکلات اخلاقی و فرهنگی و اجتماعی هستند. وحشی‌‌گری‌ها و دزدی‌های سرگردنه بر سر ماسک و لوازم بهداشتی در همین ایام کرونایی و بی توجهی به مردم، آنها را همچون کشتی تایتانیک غرق خواهد کرد.

وی ضمن گرامیداشت یاد عزیزانی که در این ایام جان خود را براثر کرونا یا به مرگ طبیعی از دست دادند و موقعیت تشییع و مراسم برای عنوان نبود و عزیزانی که شهید راه خدمت و سلامت شدند، توصیه کرد: از مردم عزیزمان که در این ایام به دستورات و مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا توجه و همراهی کردند، توصیه و خواهش می کنم که در ادامه راه هم این همراهی ها وجود داشته باشد تا به مدد الهی و لطف و عنایت حضرت بقیه الله ارواحنا له الفدا و تدابیر حکیمانه رهبر عزیز انقلاب اسلامی و تلاش مسئولین کشور از این بیماری و موقعیت حساس، پر رنج و پر غصه عبور کنیم و به مدد الهی کرونا را شکست خواهیم داد.

وی خطاب به مسئولین تاکید کرد: از مسئولین شهرستان قدس تشکر می کنم و تقاضا می کنم نسبت به کنترل بیشتر شهر و رفت و آمدها و همین طور نسبت به کنترل قیمت ها و جلوگیری از گرانی و افزایش قیمت تلاش بیشتری به خرج دهند.

وی با اشاره به سخنرانی ارزنده رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز نیمه شعبان خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب اسلامی به برگزاری رزمایش بزرگ برای ماه مبارک رمضان و رسیدگی به محرومین توصیه کردند. و لازم است همه مردم و مسئولین توجه کنند و در همین هفته پیش رو و در این دهه باقی مانده است از ماه شعبان المعظم تلاش کنیم و همه دست به دست هم بدهیم و تا به کسانی که معیشت آنها در خطر افتاده کمک کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار یادآور شد: در این زمینه صاحبان املاک و مغازه ها با نگرفتن یا تخفیف دادن یا مهلت دادن اجاره و دیگران با کمک های مالی خودشان، با تهیه بسته های ارزاق غذایی به محرومین و نیازمندان و به کسانی که نیازمند نبودند ولی این ایام خانه‌نشین شدند و نیازمند شدند و کسب و کار آنها در مخاطره افتاده به آنها کمک کنیم.

وی با اشاره به دهه آخر ماه شعبان تصریح کرد: در این دهه سوم ماه شعبان که دهه تکریم و غبارروبی مساجد است، پیشنهاد می کنم و تقاضا می‌کنم که این حرکات زیبا با محوریت و مدیریت مساجد انجام بشود. مساجد باید در کنار توجه به دین و معنویت به معیشت و زندگی مردم هم توجه کنند. تا همگی با شناخت دقیق به وظیفه و عمل به هنگام وظیفه بتوانیم موجبات رضایت خاطر امام زمان عج الله شویم و توفیق سربازی آن حضرت را کسب کنیم و شرمنده شهدا نباشیم.

 

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت