بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سفر رئیس جمهور سوریه به ایران، میخی بر تابوت نشست شرم الشیخ بود/ بیانیه گام دوم انقلاب، مسئولیت آفرین و وظیفه ساز است

به گزارش روابط عمومی و اصلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته(۱۰ اسفند ۹۷) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: خداوند کوثر را به پیامبر عطا کرد و به او دستور می دهد که به شکرانه نعمت کوثر که خدا به تو عطا شده است، نماز بخوان و قربانی کن: «فَصَلِّ لِرَبِّکَ وَ انْحَرْ»، بنابراین این نعمت یک نعمت معمولی نیست در قبال آن دو کار خواست یکی نماز که زیباترین تجلی الهی است. نماز باید خالصانه و برای رضای خدا باشد. کار دوم که پیامبر به عنوان شکرانه الهی باید انجام دهد، نحر کردن شتر است. این نعمتی خاص است که شایستگی نماز خواندن و قربانی کردن دارد، با توجه به اینکه تداوم راه پیامبر توسط امامان معصوم(ع) و فرزندان آنان بوده است، پس مراد از کوثر حضرت زهرا(س) و سلاله پاک اوست.

وی با اشاره به روایتی از جلد ۱۶ کتاب وسایل الشیعه، اظهار داشت: روز قیامت خداوند خطاب به فقرا می فرماید: به چهره های مردم نگاه کنید و آنهایی که در دنیا به شما کمک کرده اند را شناسایی کنید که جایگاه آنان بهشت است. این حدیث بشارت دهنده و مسئولیت آفرین است. پیام این حدیث بهشتی کردن اغنیا و دستگیران مستمندان است تا پول آنان به پلی برای ورود به بهشت تبدیل شود.

امام جمعه با اشاره به اهمیت کمک به نیازمندان گفت: ۲۲ روز پس از انقلاب اسلامی، به فرمایش امام رضوان الله، کمیته امداد تأسیس شد تا عدالت اجتماعی در جامعه ایجاد شود. همانگونه که پیامبران و ائمه معصومین نیز به نیازمندان کمک می کردند. هرکس به اندازه توان خود به نیازمندان کمک کند و حتی آنان که نیازمند هستند نیز بهتر است از آن مال اندکی که دارند به دیگر نیازمندان کمک رسانند تا انفاق خود را نشان دهند.

وی با اشاره به نیمه اسفند ماه و حفظ منابع طبیعی افزود: نگاه اسلام به درخت یک نگاه اساسی است و درخت آیه و نشانه ای از سوی خداست. در روایتی از رسول خدا آمده است که هرکس درختی بکارد که ثمر دهد خداوند به او در بهشت درختی عطا می کند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار بیان کرد: کسی که ملول، خسته، کم حوصله، بی نشاط و بی حال است، رفیق ندارد و انسان حسود هیچ وقت بی نیاز نمی شود و کسی که به عاقبت کار فکر نکند، نشانه عقلانیت نداشتن اوست و آینده نگری امور موجب باربر شدن دل ها می شود و دارای برکاتی است. معنای نشاط در اسلام، تحرک و حوصله انجام کار را داشتن است و این نشاط آن معنایی نیست که برخی افراد اشتباهی تعبیر می کنند.

وی با تأکید بر حفظ انسجام ملت، ادامه داد: نیاز امروز جامعه و مطالبه رهبر انقلاب اسلامی وحدت، آرامش، امیدواری و نشاط در جامعه است. اما برخی افراد به بهانه های مختلف وحدت و آرامش جامعه را برهم میزنند. برخی افراد دولتی که حقوق بیت المال را می گیرند و به جای اینکه خط قرمز نظام را رعایت کنند، از فتنه گران حمایت می کنند. مسئولین عالی رتبه باید پاسخ قاطع و کوبنده ای دهند تا کسی جرأت عبور از خط قرمز انقلاب نداشته باشد و این گونه افراد را از دایره مسئولیت حکومتی و دولتی خارج کنند تا درس عبرتی برای دیگران شود.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: بعضی دیگر افراد به بهانه نشاط، نظم و آرامش جامعه را برهم می زنند. ما مخالف نشاط و شادی مردم نیستیم، اسلام دین شادی و نشاط است اما شادی باید با موازین و چهارچوب باشد. عده ای در فضای مجازی، طیفی از جامعه را به خود منتسب می کنند و با عنوان شورای مشورتی، بیانیه ای می دهند که اجازه اجرای کنسرت به ما نمی دهند. چه کسی به شما اجازه نداده؟ حرف ما اینست، آنچه در اسلام شادی محسوب می شود، ما مخالفتی نداریم. اما کنسرتی که برگزار می کنید اگر مجریان آن افراد بی حاشیه و بی مسئله باشند، دختران و پسران و زن مرد مختلط نباشند، کشف حجاب صورت نگیرد، رقص و پایکوبی صورت نگیرد، ما مخالفتی نداریم اما برای رعایت آن یک مسئولی باید ضمانت اجرای این شرایط را بدهد. این شهر، شهر شهداست و مردمی دارد که نشاط خود را در مسائل دینی دیده اند.

وی ادامه داد: شهرقدس را نباید قطب برگزاری کنسرت ها کرد. نشاط واقعی امروز در ایجاد اشتغال است و بیاییم مطالبه گری مان را هدفمند کنیم. نشاط اجتماعی در کنترل گرانی ها و کوتاه شدن صف های مایحتاج ضروری مردم است.

امام جمعه خطاب به فعالان فضای مجازی گفت: کسانی که در فضای مجازی فعالیت می کنند، این فضا چوبی دوسر و تیغی دو لبه است. در فضای مجازی برخی افراد شناسایی شده اند که علیه نظام و شخصیت های نظام فعالیت می کنند. به آنان هشدار می دهیم که اگر بخواهند این مسیر اشتباه و باطل را ادامه دهند و به مسئولان عالی رتبه نظام توهین کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

وی با اشاره به دیدار رئیس جمهور سوریه با رهبر معظم انقلاب افزود: برخی در تلاش بودند که پیروزی جبهه مقاومت را ضعیف نشان دهند اما کاری که برای خدا انجام شده است در سطح وسیع و اعلی منتشر می شود و هیچ مانعی جلودار آن نیست. حضور رئیس جمهور سوریه در ایران یعنی پیروزی پس از ۸ سال مقاومت و تثبیت سیاسی نظامی این کشور. و بیانگر اینست که ولی امر مسلمین و رهبر مقاومت، حضرت آیت العظمی امام خامنه ای(مدظله)، است. امروز سوریه به عنوان خط مقدم جبهه مقاومت به محوریت ایران، پیروز و سربلند است یعنی ایران بر چهره کفر و نفاق، پیروز است و نشست شرم الشیخ در مصر علیه ایران و مقاومت، شکست خورده است. در واقع این سفر میخی بر تابوت نشست شرم الشیخ و شرکت کنندگان آن بود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: باید در هرجایی که فرصتی پیش می آید، کارگروه های تبیین و تحقق بخشی تشکیل داد تا گروه های مختلف سهم خود را از چهل ساله دوم بدانند. این بیانیه خطاب به مردم غیور ایران با محوریت جوانان است و انقلاب را به نسل جدید منتقل می کند و وظیفه ساز و مسئولیت آفرین است.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت