بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سند فرهنگی قدس تنظیم می‌شود/ وجود خلأ فرهنگی در برخی حوزه‌ها

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام‌ جمعه شهرستان قدس شب گذشته در دومین جلسه قرارگاه فرهنگی شهرستان قدس در محل دفتر ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان اظهار داشت: با تشکیل قرارگاه فرهنگی شهرستان قرار بر ایجاد تشکیلات اداری و موازی‌کاری با متولیان امر نیست و هدف این تشکیلات حمایت و ساماندهی فعالان فرهنگی، از بین بردن تعارض‌ها و تقابل‌ها و تقویت محتوا و شکل فعالیت‌ها است.

وی افزود: قدم اول در انجام کار فرهنگی نشست‌های صمیمی، ساده و سالمی خواهد بود که قطعاً خروجی‌های مطلوبی در پی خواهد داشت و در برنامه‌ریزی و انجام امور فرهنگی نباید عجول باشیم زیرا فعالیتی دیر بازده بوده و باید در مسیر تدوین، اجرا و بهره‌برداری آن باید با دقت و تدبیر عمل کرد.

امام‌جمعه شهرستان قدس گفت: در طول ۴۰ سال گذشته برخلاف برخی ادعاها اقدامات خوبی در حوزه فرهنگ انجام‌گرفته و حتی خود انقلاب اسلامی، بزرگ‌ترین حرکت فرهنگی است و بنابراین اقدامات فرهنگی زیادی ذیل انقلاب اسلامی انجام گرفت اما با خلأ و اختلال فرهنگی در بعضی حوزه‌ها مواجه هستیم.

جوکار خاطرنشان کرد: شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با ترکیب جدید خود به‌دنبال سندنویسی برای نماز جمعه و برنامه‌های فرهنگی با استفاده از خرد جمعی و نظرات صاحب‌نظران این حوزه بوده و ما با تنظیم سند فرهنگی شهرستان قدس می‌‌توانیم در پیشبرد این مهم مؤثر باشیم.

 

انتهای پیام

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت