بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سیاح: با برپایی نماز جمعه در ۳۸ نقطه استان تهران کمربند فرهنگی برپا می شود

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین محمود سیاح مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان تهران ظهر امروز در نشست صمیمی با حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس و اعضای ستاد نماز جمعه این شهرستان با تأکید بر اینکه فعالیت های قرارگاه فرهنگی باید به جریان فرهنگی تبدیل شود اظهار داشت: به طور مثال پیاده روی اربعین حسینی مصداق جریان سازی فرهنگی است و این امر به صورت خودجوش انجام می گیرد و هیچ جریان غیرفرهنگی نمی تواند مقابل آن قرار گیرد.

وی یکی از مؤثرترین اقدامات قرارگاه فرهنگی را تبلیغ و اطلاع رسانی دانست و تأکید کرد: ستادهای نماز جمعه باید با توجه به ظرفیت های بومی تقویت شده و اخبار آن به روز اطلاع رسانی شود.

مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان تهران با تأکید بر لزوم شبکه سازی فرهنگی افزود: همسان سازی و هم افزایی بهترین راهکار برای تقویت فعالیت های فرهنگی در نقاط مختلف نماز جمعه در جهت یک هدف مقدس است.

سیاح افزود: با نماز جمعه در ۳۸ نقطه از استان تهران کمربند فرهنگی بر پا می شود و نماز جمعه باید تبدیل به جریان فرهنگی شده و ذائقه مردم را شیرین کند .

وی با اشاره به اهمیت، تنوع مطالب و نقد حکیمانه در خطبه های نماز جمعه گفت: نماز جمعه پایگاه مردمی حکومت و ولایت است و تمام تلاش ها باید در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری باشد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت