بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سیاست های کلی تامین اجتماعی گامی بلند در راه تحقق عدالت اجتماعی است

امام جمعه شهرستان قدس: سیاست های کلی تامین اجتماعی، سی و هفتمین سیاست نامه است که از سوی رهبری ابلاغ شده و قطعا این سیاست نامه گامی بلند در راه تحقق عدالت اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرقدس ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تلاش برای بهره‌مندی بیشتر از ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: کمک به نیازمندان و محرومیت زدایی از جمله مسائلی است که در سیره و سخن ائمه معصومین(علیهم السلام) بسیار مورد توجه قرار گرفته است. امام حسن مجتبی (علیه السلام) نیز در همین راستا کریم اهل بیت نامیده شده است.

وی گفت: شب‌های قدر فرصت شناخت و ارتباط عمیق با امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است. باید از این فرصت برای بازسازی خود، جبران گذشته، اصلاح حال و ساخت آینده استفاده کرد.

امام جمعه شهرقدس در ادامه افزود: ارتش جمهوری اسلامی در جهان بی‌نظیر است و گوهرهایی همچون شهید شیرودی‌ها و شهید صیاد شیرازی‌ها را در خود پرورش داده است. خدمت رسانی مردم محور ارتش، نماد حقیقی شعار «ارتش فدای ملت» است.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌نامه کلی تامین اجتماعی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهار داشت:این سی و هفتمین سیاست نامه است که از سوی رهبری ابلاغ شده و قطعا سیاست های کلی تامین اجتماعی گامی بلند در راه تحقق عدالت اجتماعی است و لازم است در این باره اقدامات جدی صورت بگیرد زیرا در خصوص مسائلی چون هدفمندی یارانه‌ها، بیمه و حقوق بازنشستگان، زنان سرپرست خانوار، پوشش تکمیلی بیمه و از بین بردن فقر از جامعه پیش بینی های مناسب شده است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری به مسئولین و کارگزاران نظام خاطر نشان کرد: مردمی ماندن مهمتر از مردمی بودن است، حضور مسئولان در جامعه باید بصورتی باشد که دسترسی به آنان سخت نباشد و مردم بتوانند مشکلات خود را به راحتی بیان کنند و آنها نیز به سرعت درخواست آنان رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: یکی از انتظارات مردم از مسئولان مهار گرانی‌هایی از قبیل افزایش قیمت برنج تولید داخلی، مرغ، گوشت و… است؛ از رییس جمهور محترم و سایر مسئولین قوای سه گانه انتظار می‌رود سریعا در این زمینه چاره اندیشی کنند.

خطیب نماز جمعه شهرقدس افزود: پدیده نامشروع روزه‌خوارای در جامعه اعم از مدارس، دانشگاه‌ها و بازار رو به افزایش است و باید مطابق با قانون به این مسئله رسیدگی شود،ضمن برنامه ریزی مناسب از سوی مسئولان برای کنترل اغذیه فروشی ها، از دستگاه قضایی درخواست می‌کنیم در خصوص مقابله با این هنجار شکنی اقدام کنند و با کسانی که قُبح آن را در ملأ عام می‌شکنند، برخورد قانونی نمایند.

وی خطاب به فعالان فضای مجازی گفت: یکی از عرصه‌های جهاد تبیین، دفاع از حدود الهی و پاسخ به شبهات است؛ دشمن در تلاش است تا مسائل اقتصادی را به دین گره بزند. باید نسبت به این مسائل برنامه‌ریزی و اقدامات فرهنگی انجام شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت