بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سیاست یک بام و دوهوای امریکا در مقابل نفت ایران

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین جوکار ، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته(۲۸ تیر ۹۸) ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه با اشاره به دعای مکارم الاخلاق، اظهار داشت: استغفار از گناه و توجه به پروردگار موجب ایجاد برکت در زندگی، نزول رحمت الهی و آمرزش انسان می‌شود.

وی با اشاره به دیدار مقام معظمر رهبری با ائمه جمعه افزود: یکی از نیازهای امروز جامعه رعایت تقواست. اهمیت نماز جمعه به ذکر ، توجه، تجمع و تقوای آن است. نماز جمعه محل اجتماع دلهای مومنان و یاران امام زمان علیها السلام است‌ و در صف های به هم فشرده با برادری دست به دست هم میدهیم و خود را برای یاری از امام زمان(عج) آماده می کنیم. ما باید خودمان و جامعه را برای دیدار با امام زمان آماده کنیم.

امام جمعه در ارتباط با دزدی دریایی انگلیس بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران دزدی دریایی انگلیس را بی پاسخ نخواهد گذاشت. نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران امنیت خلیج فارس، پاسخ قاطع به متجاوز خواهد داد. در ۲۴ ساعت گذشته سپاه پاسداران یک نفتکش که در حال تردد در تنگه هرمز و حامل قاچاق سوخت بود را متوقف و ۱۲ خدمه آن را بازداشت کرد و این اقدام سپاه قابل قدر دانی است. امریکا و انگلیس خیلی تلاش کردند که از روز گذشته بتوانند امارات را متقاعد کنند که مالکیت نفتکش را بپذیرد اما امارات نپذیرفت. امریکا از یک سو خرید نفت ایران را تحریم کرده و از سویی دیگر نفت ایران را برای  ارسال به کشورهای دیگر قاچاق می کند. این سیاست یک بام و دو هوای آمریکا و انگلیس است و جمهوری اسلامی ایران از هیچ قدرتی واهمه ندارد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور هزیان گوی آمریکا ادعا می کند که پهباد ایرانی را در خلیج فارس سرنگون کرده است در حالیکه جمهوری اسلامی پهبادی در آن منطقه نداشته است. اگر پهباد امریکایی توسط ایران سرنگون شده دارای مستندات است. از زمانی که شناور آمریکایی متوقف شده، هیچ نفتکش از منطقه عبور نکرده است. امریکا جرات نگاه چپ به جمهوری اسلامی را نداشته و نخواهد داشت. کسانی می خواهند دست به براندازی نظام جمهوری اسلامی بزنند که فیلم هایی از آنها منتشر شده که دوران فلاکت خود را می گذرانند و اینها دیگر خود نگهداری ندارند و به پوشک بستن رسیده اند و نام اینها براندازان پوشکی است. سپاه در هفته گذشته مقر تروریستها در کردستان عراق را مورد هدف قرار داد و بمباران کرد.

وی در ارتباط با بدعهدی اروپایی ها گفت: وزیر خارجه ایران گفته است که ما ۱۱ تعهد برجامی مربوط به اروپایی ها داریم که  اروپا حتی به یکی از تعهدات عمل نکرده درحالیکه ایران به تعهدات بسیاری عمل کرده و اروپایی ها همچنان قلدری می کنند اما ایران ایستاده است.

امام جمعه با اشاره به سفر نماینده کشور فرانسه به ایران گفت: پیشنهاد گستاخانه و فریبکارانه نماینده فرانسه با نام طرح انجماد در مقابل انجماد بود و این به معنای آتش بس است. در گذشته قدرت امریکا به حدی بود که دنیا را به لرزه می انداخت آنها هر طرحی داشتند اجرا کردند اما امروز خشاب آمریکا خالی از تیر است و هیچ تیری برای شلیک به ایران ندارد که دست به دامن واسطه ها می شود و ما یک بار با آمریکا کنار آمدیم ولی آنها پایبند به برجام نبودند و به تعهدات خود عمل نکردند.

وی در ارتباط با معضل امروز جامعه گفت: ۴۰ درصد مردم اجاره نشین هستند. اجاره بالای مسکن نیازمند نظارت مسئولین بر قیمت ها و احتکار مسکن، رعایت انصاف از سوی مالکین، تلاش مسئولین در ساخت مسکن و تعیین تکلیف مسکن های ساخته نشده است تا از این وضعیت عبور کنیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت