بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سیلی سخت سپاه پاسداران، هیمنه پوشالی امریکا را در هم کوبید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۲۷ دی ۹۸) ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی و توجه به ذات اقدس پروردگار در تمام حالات زندگی با اشاره به ولایتمداری‌های حضرت زهرا سلام الله علیها اظهار داشت: حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از حریم امامت و ولایت به هر شکلی که میتوانستند دفاع کردند و تابع فرمایشات حضرت بودند.

وی افزود: یکی از راه‌های رعایت تقوای الهی مشارکت در کارهای خیر و خداپسندانه است. وضعیت سیل که در مناطق جنوبی کشور پیش آمده، سیل محبت نیز به راه افتاده است. رهروان راه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی باید در راه مشارکت های اجتماعی و کمک به مردم فعالیت داشته باشند و در این راستا قرارگاه محرومیت زدایی در شهرستان قدس نیز تشکیل شده است و کمک های جمع آوری شده مردمی را به مناطق سیل زده می رساند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: جانباختگان سانحه‌ هواپیمایی به لطف مقام معظم رهبری شهید محسوب شدند و بیانات این سانحه به‌صورت شفاف توسط فرمانده شجاع و با شهامت هوافضای سپاه، بیان شد. سرداران پر افتخار نیروهای مسلح به ویژه سرداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۴۱ سال پس از انقلاب، دوران دفاع مقدس و در عرصه های مختلف امنیت کشور را تامین کردند و در مقابل داعش ایستادند و خطر را از مردم دفع کردند و نقش آفرینی هایی بسیاری در علم و فناوری و تسلیحات نظامی داشتند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس ادامه داد: سرداران سپاه پاسداران در مقابل دشمن با قاطعیت، با صلابت و شجاعت و اقتدار سینه سپر می کنند در مقابل ملت با تواضع و شهامت و صداقت حاضر می شوند، مصداق بارز آیه شریفه أَشِدَّاءُ عَلَى الْکُفَّارِ رُحَمَاءُ بَیْنَهُمْ هستند. پاسداران، پاسدار انقلاب اسلامی اند و دشمن نسبت آنها خشمگین است. تشییع پیکر شهدای مقاومت خشم امریکا و رژیم صهیونیستی را به فوران درآورد در این تشییع انقلابی به پا شد و دنیا به هم ریخت و جبهه مقاومت به صحنه آمد و ماندگار شد.

وی بیان داشت: سیلی سخت پاسداران انقلاب اسلامی به امریکا در عین الاسد، ابهت و هیمنه پوشالی آمریکا را در هم کوبید. سانحه هوایی، شیرینی سیلی سخت شکست دشمن را بر مردم تلخ و سنگین کرد. دشمن پس از این اتفاقات سوار بر موج شد و برای انتقام از سپاه و انقلاب و سکان دار انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای خواست انتقام بگیرد و از تجمعات دانشجویی سو استفاده کرد. سفیر انگلیس در این تجمع بسیار ترسید. دشمن نمیداند که اگر خون جریان انقلابی را به جوش آورد چه بلائی به سرشان خواهد آمد.

وی با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در خطبه‌های نماز جمعه بیان داشت: خطبه های نماز جمعه مقام معظم رهبری همیشه مانند آب روی آتش فتنه است و همه می دانند که خطبه های امروز دشمن در موج بعدی خون نابود خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار گفت: از سرداران شجاع و با صداقت پاسداران انقلاب اسلامی تشکر میکنیم و صداقت آنها را می‌ستاییم و در حمایت از آنها راهپیمایی می کنیم. مردم اجازه نخواهند داد که دشمن از خون مظلوم شهدای سانحه هوایی استفاده کند. حضور سفیر خائن و بی‌شرم انگلیس را محکوم میکنیم و ار همه مسئولان نظام جمهوری اسلامی میخواهیم نسبت به اخراج سفیر خائن انگلیس از کشور اقدام جدی به عمل آورد.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: نظر مردم بر این است که همانطور که در سال ۵۸ سفارت امریکا تسخیر شد الان هم نباید اجازه داد که سفارت انگلیس تبدیل به لانه جاسوسی و مرکز براندازی نظام شود. امریکا به دنبال خونخواهی نیست و به دنبال خونخواری و انتقام گرفتن از نیروهای مسلح مخصوصا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. حضور آمریکا در منطقه یعنی بی ثباتی، بحران زایی و ایجاد اختلافات میان کشورهای منطقه است و طبق تاکید مقام معظم رهبری، آمریکا باید از منطقه غرب آسیا و خاورمیانه اخراج شود.

وی در ارتباط با نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تعدادی از کاندیداها تایید صلاحیت و تعدادی احراز و تعدادی رد صلاحیت شدند و شورای نگهبان برای هرکدام دلایلی دارد و فرصتی نیز برای شکایات قانونی داده شد. شورای نگهبان، شواری نگهبان، نگهبان قانون اساسی است و بی‌طرف است. رد و تایید صلاحیت ها از همه جناح‌ها بوده است. مردم از شورای نگهبان انتظار دارند که فیلترهای انتخاباتی سخت تر شود و با دقت بیشتری بررسی کاندیداها انجام شود تا جلب اعتماد افزایش یابد و به راحتی کاندیدای مورد نظر را انتخاب کنند. از کاندیداها میخواهیم که مُر قانون را رعایت کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس خاطر نشان کرد: در دورانی که گرگ های اطراف دندان های خود را برای انقلاب اسلامی تیز کرده اند، کسی حق تعرض به شورای نگهبان ندارد. عده ای از مسئولین به دنبال دوقطبی کردن در کشور هستند و از رسیدگی به مشکلات مردم دور شده اند و در مسائل اقتصادی عدم توانایی خود را ابراز می کنند. این افراد کار را به جوانان انقلابی دهند که مشکلات اقتصادی مردم را حل کند. چندسال وقت کشور صرف مذاکره شد و امروز برای همه دنیا معلوم شد که تروریست ترین دولت و رژیم دنیا کسانی هستند که با آنها مذاکره کردند. سایه جنگ را برخی مسئولین برداشتند اما پاسداران آبرو و جانشان را برای مردم می گذارند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قدس هفته گذشته توسط دولت تغییر کرد. بارها از مسئولین خواسته شده که پل ورودی شهر را برای استفاده مردم آماده کنید تا مردم در ترافیک ورودی شهر نمانند و برای افتتاح منتظر دهه فجر نباشید. طی بازدید دادستان از این پروژه در دفاع از حقوق مردم قرار شد تا چند روز آینده آماده شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت