بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سیل خروشان مردم تا خروج امریکا از منطقه ادامه دارد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۴ بهمن ۹۸) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدا محوری در زندگی در رابطه با ادامه سیره مبارزاتی حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از ولایت اظهار داشت: یکی دیگر از راه‌های حضرت زهرا سلام الله علیها، ممانعت از بردن امیر المومنین علیه السلام به مسجد برای گرفتن بیعت اجباری بود.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خطبه های نماز جمعه (۲۷ دی ۹۸) افزود: سخنان مهم و تحول آفرینی که قرار است آتش فتنه‌ها را خاموش کند و افق چشم انداز پیش‌رو را مشخص کند از پشت تریبون نماز جمعه بیان شد که نشان از ظرفیت تریبون نماز جمعه و اهمیت نماز جمعه در اسلام است. موجی پس از شهادت سردار سلیمانی ایجاد شد، رهبری موج جدیدی آغاز کردند و فرمودند که باید قوی‌تر و با اقتدارتر شویم. متولیان امر فرهنگی، دانش‌آموزان و دانشگاهیان، طلاب، اساتید و صاحب نظران باید به این موضوع توجه داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: در همه عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی معنویت و اخلاق باید قوی شد. درعرصه سیاسی و اقتدار سیاسی مشارکت بالا در انتخابات نشان از قدرت بوده و در مقابل دشمن اقتدار آفرین و مصونیت بخش و بازدارنده است. در بعد داخلی نیز با تشکیل مجلس قوی و کارآمد و انقلابی و متدین و جوان، اقتدار و قدرت درونی پیدا میکنیم. دولت ناچار است به مجلس قوی پاسخ دهد . مشارکت اثرگذار و آگاهانه و مومنانه داشته باشیم و نگاه قومی و قبیله ای و حزبی نباشد و در تراز گام دوم انقلاب مجلسی تشکیل دهیم.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: تعبیر رزمندگان بدون مرز، از سپاه قدس نشان میدهد که سپاه قدس رسالتش حفظ کرامت انسانی و بشری دارد. این فرمایش رهبری مطابق بند ۱۶ اصل سوم قانون اساسی و اصل ۱۵۴ قانون اساسی است. جمهوری اسلامی حامی مستضعفان عالم است و در دفاع از مظلوم حد و مرز نمیشناسد و نسبت به مسلمانان جهان تعهد برادرانه دارد. فرمان رهبری نتیجه کاملا راهبردی دارد و از پس سپاه قدس و جبهه مقاومت از آرمان خواهی به سمت اقدام و عمل حرکت خواهد کرد و پس از این سرتاسر جهان برای تروریستهای امریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب نا امن خواهد بود و قطعا آمریکا باید از غرب آسیا خارج بشود.

وی بیان داشت: خون پاک سردار سلیمانی و ابوالمهندس و همرزمان شهید انسجام آفرید و سیل خروشان علیه امریکای جنایتکار به پا کرد. این سیل خروشان متوقف نخواهد شد تا آمریکا از منطقه خارج شود و رژیم صهیونیستی نابود شود. براثر اقدام موشکی سپاه، ابهت آمریکا در شکسته شد. و در دنیا ضربه ای خورد هنوز سیلی ها برای آنها در راه است. آنها  که عصبانی هستند به دنبال فشار حداکثری حتی از جنس فوتبال هستند و افکار جوانان ایران را تحت تاثیر قرار میدهند. این نشان از خشم دشمن است و لازم است دیپلماسی فعال ورزشی در کشور راه اندازی شود تا از این حوادث پیشگیری شود و به ورزش لطمه وارد نشود.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: پل تولیدگران بیش از یک سال است که علیرغم پیگیری مسئولین شهرستان، هنوز اقدامی صورت نگرفته و لازم است استاندار تهران شخصا ورود کند تا مشکل مردم شهرقدس برطرف شود و بار ترافیک در شهر کاسته شود. بار ترافیکی در خیایانهای شهرقدس بالاست و لازم است نیروی پلیس راهنمایی و رانندگی یا چراغ راهنما و یا دوربین‌ها در تقاطع‌ها وجود داشته باشد. پلیس راهنمایی و رانندگی باید بیشتر در شهر حضور داشته باشد تا آرامش در شهر برقرار باشد و باید در این زمینه فعال تر باشند و مسئولین نیز نسبت به مشکل پل تولیدگران فکر جدی تر داشته باشند.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت