بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

سیل دولت آمریکا را رسوا کرد/ تجلی وحدت ملت ایران در کمک به سیل‌زدگان

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا جوکار امام‌جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلا نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به میلاد حضرت اباعبدالله(ع) و روز پاسدار اظهار داشت: سیدالشهدا(ع) الگوی تمام‌عیار پاسداری از دین خدا و ارزش‌ها و کرامت انسان‌هاست و در سایه انقلاب اسلامی ما به تدبیر بنیان‌گذار انقلاب اسلامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شد؛ این روز خجسته به‌روز پاسدار نام‌گذاری شد و پاسداران ما از سیدالشهدا(ع) تأسی می‌کنند و آن‌ها نشان دادند که در عین پاسداری انقلاب، یار و غمخوار ملت هستند و درصحنه‌های سخت با توانمندی‌های خود شعار ما می‌توانیم را ثابت کردند.

وی با اشاره به سالروز قطع رابطه آمریکا با جمهوری اسلامی ایران افزود: کارتر رئیس‌جمهور آمریکا وقت آمریکا در فرودین ۵۹ رابطه سیاسی و اقتصادی آمریکا با ایران را قطع کرد و امام از آن استقبال کرد و در سایه همین قطع رابطه بود که عزت و استقلال ایران تجلی پیدا کرد و جمهوری اسلامی تبدیل به یک‌قطب قدرت جهانی شد؛ در مذاکرات هسته‌ای دیدیم که تمام قدرت‌های جهانی در یک‌طرف و جمهوری اسلامی ایران در یک‌طرف میز بود که به برکت همین قطع رابطه بود‌ و در بسیاری از عرصه‌ها به‌ویژه نظامی به خودکفایی رسیدیم.

امام‌جمعه شهرستان قدس بیان کرد: امروز دنیا متعجب از وضعیت و قدرت ملت ایران است که این ملت چگونه در اوج تحریم پیشرفت کرد، جواب آن این است که این ملت به توانمندی خود تکیه کرد و به قدرت‌های جهانی اعتماد نکرد و ماهیت دشمنی آمریکا برای جهانیان به برکت همین قطع رابطه معلوم شد و روحیه استکبارستیزی در بین ملت ما تقویت و نیروهای جبهه مقاومت در منطقه شکل گرفت.

جوکار با اشاره روز فناوری هسته‌ای گفت: اگر ما با آمریکا رابطه داشتیم امروز به فناوری انرژی هسته‌ای دست پیدا نمی‌کردیم و مانند عربستان سعودی به ما دستور می‌دادند ولی امروز خود ما دانش هسته‌ای را به فناوری تبدیل کردیم و این فناوری هسته‌ای نماد توانمندی و خودباوری ملی ماست و آنچه امروز از پیشرفت‌ها حاصل کردیم بعد از تکیه به پروردگار عالم به‌واسطه تکیه‌بر توان داخلی تحت رهبری دو امام انقلاب بوده است.

وی با اشاره به حادثه سیل اخیر ادامه داد: حادثه سیل اخیر در چند استان کشور تجلی وحدت ملت ایران شد و در اوضاع فشار اقتصادی مردم به میدان آمدند و مردمی که از گرانی‌ها گله‌مند بودند برای کمک به هم‌وطنانشان صف کشیدند و وضع امروز لرستان از سایر نقاط نامناسب‌تر است و از مردم عزیز تقاضا داریم در حد توان کمک کنید.

امام‌جمعه شهرستان قدس با اشاره به رسوایی بیشتر دولت آمریکا در مقابله با بروز سیل در ایران تصریح کرد: جوشش سیل خروشان محبت مردم از سیل خروشان آب بیشتر بود و همین سیل مسؤولین را قدری حرکت داد و همچنین باعث رسوایی دولت آمریکا شد و درصدد هستند به‌واسطه سیل مردم را نسبت به جمهوری اسلامی بدبین کنند و شایعات متعددی را مطرح می‌کنند و البته آمریکا مظهر نفاق، دروغ و نیرنگ است و از طرفی اعلام آمادگی کمک می‌کنند و از طرفی حساب هلال‌احمر ایران را مسدود می‌کنند.

جوکار در پایان خاطرنشان کرد: مردم ما دشمن‌شناس و بصیر هستند و می‌دانند تاریخ غرب‌گرایی به سر آمده و خودمان هستیم که در سخت‌ترین شرایط باید مشکلات را حل کنیم و دشمنان ما جز دشمنی کاری نمی‌کنند و ملت ایران هرگز راضی به دست‌درازی جلوی آمریکا و غربی‌ها نیستیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت