بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

شب نیمه شعبان، شب نور علی نور است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، در شب میلاد امام زمان(عج) با اشاره به آیات مهدویت در مسجد جامع ضمن تبریک میلاد پیام آور رحمت، مهرورزی و زداینده فقر و فساد و تبعیض، موعود جهانی و مصلح کل، اظهار داشت: شب نیمه شعبان از دو جهت اهمیت دارد، اول فضیلت نیمه ماه شعبان که منصوب به رسول خداست و ماه آمادگی به ضیافت الهی است. در فرهنگ دینی شب نیمه ماه شعبان دارای ارزش فراوانی است و در روایتی در روایتی از امام صادق علیه‌السلام آمده است که این شب بعد از شب قدر نظیری ندارد. علاوه بر این مقارن شدن میلاد با سعادت امام عصر(عج) ، فضیلت این شب را بیشتر می‌کند.

وی با اشاره به اعمال این شب گفت: شب نیمه شعبان، شب انس با قرآن است و ملائک بر قلب حضرت که قرآن ناطق هستند، نازل می‌شوند. در قرآن کریم اگرچه بسیاری از مسایل و شخصیت ها مستقیماً نام برده نشده اند اما به آنها اشاره شده است. وقتی خداوند می‌فرمایند که ما قرآن را نازل کردیم و از آن حفاظت می‌کنیم برای آن است که عده‌ای به دنبال تحریف و دست بردن به بزرگوارانی هستند که در قرآن به آن اشاره شده است.

امام جمعه ادامه داد: در قرآن کریم ۳۲۴ آیه در قرآن به اعتراف علمای شیعه و سنی در ارتباط با مهدی آخرالزمان است. در سوره نور آیه ۵۵ می‌فرماید: خداوند به کسانی که ایمان آورده و عمل صالح انجام می‌دهند وعده داده است که در روی زمین حکومت کنند. وعده خدا قطعی است و در روایتی آمده است که خداوند به پیامبر وعده داده است که پس از پیامبر، دوازده خلیفه عادل و از قبیله قریش می آید و یکی از آنها نامش مهدی است و هم کنیه پیامبر است. خداوند به اینها خلافت و حکومت می‌دهد همانگونه که به پیشینیان داده است و به علاوه تمکن در دین به آنها میدهیم که به دنبال آن همه خدا را می‌پرستند و مشرکین از بین میروند و پرچم لا اله الا الله که برگرفته از مکتب حضرت علی (ع) است، بالا می‌رود.
حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار تصریح کرد: با فرج امام زمان(عج) دین کامل مستقر می‌شود، عبودیت شکل می‌گیرد، امنیت در زمین برقرار می‌شود، ملائکه و انبیا می‌آیند و پیروان آنها نیز آمده و تمام دنیا توحید و عدالت فراگیر می‌شود.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت