بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

شعبان المعظم، اردوی تمرینی برای رمضان الکریم/ امام حسین علیه السلام الگوی تمام عیار انسانیت و خصلت های زیبای انسانی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، شامگاه امروز مراسم جشن ولادت حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام، با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس و با حضور جمعی از دلدادگان و مردم بصیر شهرستان در مسجد جامع، برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این مراسم اظهار داشت: زندگی حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام فقط در ۸ روز کربلا خلاصه نمی‌شود؛ سن مبارک ایشان قریب به ۵۷ سال بود، یعنی ما می‌توانیم از تمام عمر مبارک آن حضرت درس بگیریم.

وی در ادامه با اشاره به چهاردهم اسفند ماه که روز احسان و نیکوکاری است، گفت: امام حسین علیه‌السلام یکی از کسانی بود که در هنگام کمک به نیازمندان اجازه نمی‌دادند که نه فرد نیازمند چهره ایشان را ببینند و نه ایشان چهره شخص نیازمند را. این گونه مسائل نمونه الگویی در حفظ کرامت انسان هاست که انسان می‌تواند از زندگانی آن حضرت یاد بگیرد.

امام جمعه شهرستان قدس ضمن بیان روایتی از امام صادق علیه السلام بیان کرد: ۶ چیز است که پس از حیات انسان به وی ملحق می‌شود؛ فرزند صالح ، قرآنی که از انسان به یادگار بماند، چاه آبی که حفر کند( مثلاً قراردادن آبسردکن یا مشابه آن)، سنت حسنه ای که به یادگار بگذارد، صدقه جاریه ای که قرار دهد، درختی که بکارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در پایان با یادآوری چند ذکر تأثیرگذار در ماه شعبان المعظم تصریح کرد: این ماه، اردوی تمرینی برای میهمانی بزرگ خداوند یعنی ماه رمضان الکریم است. ماه شعبان، ماه پیغمبر، صلوات، روزه، تقویت بینش عقیدتی و استغفار است.

امام جمعه شهرستان قدس همگان را به نماز شب سوم ماه شعبان که دارای ثواب بسیار است سفارش نمود.

نماز شب سوم ماه شعبان دو رکعت است که در هر رکعت پس از حمد ، ۲۵ مرتبه سوره توحید خوانده می‌شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت