بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

شهادت سردار سلیمانی زمینه ساز پیشرفت تمدن جهانی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت السلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ۱۳دی که با حضور نمازگزاران در مصلی برگزار شد، ضمن گرامیداشت شهدای والا مقام و تبریک و تسلیت شهادت سردار رشید اسلام ‌شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: ایشان در زندگی خود به دفاع از حریم بی بی دو عالم حضرت زینب سلام الله علیه و دفاع از حریم اساس ولایت پرداختند و در ایام ولادت آن حضرت و در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا به درجه شهادت نایل آمدند.

وی افزود:زندگی فاطمه زهرا در سه بخش است، در دوره ای که در نزد پدر و برنامه ریزی در راه دین، آیین و راه پدر زندگی می کردند و لقب ام ابیها گرفتند و بوسیدن دست ایشان نشان از ماموریت خدا به حضرت پیامبر و عظمت آن حضرت در نزد خداوند است. ایشان مادر پدر و در راه و آیین دین پدر قدم برداشتند، بخش دوم زندگی ایشان ام الائمه گی زندگی حضرت زهرا سلام الله علیه، که ازدواج با امیرالمومنین تا زمان رحلت پدر است در این دوران همسرداری او نمونه است‌ ایشان زندگی مطلوب را تشکیل دادند این زندگی در همه زمینه ها سرتاسر نمونه است.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: بخش سوم از زندگی حضرت زهرا سلام الله علیه از رحلت پیامبر تا شهادت خود ایشان است. که دوره ام الاسلامی ایشان است دوره‌ی سخت که از اصل و اساس اسلام و ولایت دفاع کرد و در رکاب امام به شهادت رسیدند، خطبه فدکیه ایشان که در دفاع از ولایت و اسلام خوانده شده نیاز به تفسیر و تبیین دارد.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس بیان کرد:شهادت برای مردان خدا فوز و رستگاری است آنها مرد میدان و اهل وفای به عهد و پیمان اند. امیرالمومنین در میدان شهادت کلمه فوزت و رب الکعبه را از زبان جاری کردند، عده ای به شهادت رسیدند و عده ای در راه شهادت اند.

وی خاطر نشان کرد: بنا با فرموده رهبر انقلاب در پی شهادت سرداران رشید اسلام، اگر بعد از سالها مجاهدت این سرداران، سرانجام آنها چیزی جزء شهادت باشد جای تعجب است، پاداش چنین کسانی شهادت است، اگر چه شهادت انها برای ما سخت است. این راه ادامه پیدا خواهد کرد.

وی گفت: سردار سلیمانی مالک اشتر رهبر بودند. ایشان دوست داشتند که او را سرباز ولایت بدانند زیرا او‌ پرورش یافته مکتب ولایت و رهبری بودند. امریکا این اقدام مذبوحانه را شبانه انجام داد، که اقدام راهبری خطرناک بود، این حرکت تروریستی مذبوحانه یک اعلام جنگ نامحدود بود که دشمنان شروع کردند و نتیجه این حرکت توسط جبهه مقاومت و سرداران رشید اسلام به نفع جبهه مقاومت و اسلام رقم خواهد خورد و این حرکت پیشرفت تمدن جهانی و زمینه های ظهور حضرت مهدی علیه السلام را رقم خواهد زد، با این حرکت آمریکا به زودتر نابودی آمریکای جنایتکار را در رکاب سپاه قدس خواهیم دید.

وی گفت: دشمن بداند مکتب امام خمینی و امام خامنه ای سلیمانی ها دارد و سلیمانی ها در مقابل شما دشمن اسلام به زودی نتیجه این خباثت را نشان خواهند داد. سردار سلیمانی چهره جهانی و متعلق به جهان اسلام بود، جهان اسلام خونخواه اوست و به زودی ترامپ و همراهان او نابود خواهند شد.خون سردار سلیمانی دشمن را نابود و برای امت اسلام وحدت آفرین خواهد بود دلهای مظلومان را به هم نزدیک خواهد کرد.

امام جمعه شهرستان قدس خاطر نشان کرد: قیام ۱۹ دی مردم قم در پی مقاله توهین آمیز به امام خمینی و سخنان ایشان در کشف حجاب رضاخانی، نشان از حضور بهنگام و دشمن شناسی مردم قم بود که این قیام مشعل انقلاب را روشن کرد.

وی ادامه داد: برنامه دشمن در حجاب ستیزی است، اما حجاب و عفاف عنوان هویت ملی و دینی ماست و ثمره خون شهیدان ماست و در مدارس ،ادارات و مجامع عمومی باید حجاب و عفاف به خوبی مورد توجه قرار گیرد و مسئولین خانم در مسند حکومتی و کارگزاری نظام اسلامی باید نماد و الگوی حجاب دینی و اسلامی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: در راستای تکریم شهدا بیست و دومین موزه شهدا در کشور در شهرستان قدس به همت مسیولین شهرستانی افتتاح شد تا با استفاده از آثار شهداء راه شهدا حفظ شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت