بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

شهادت سردار سلیمانی مهر تائید گام دوم انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته( ۲۰دی) نماز جمعه که با حضور پرشکوه نمازگزاران در مصلی بزرگ شهر برگزار شد، ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی و مطالعه سیره زندگی فاطمه زهرا (س) و تسلیت ایام شهادت فاطمیه و شهدای مقاومت که الگوی دفاع از حریم اسلام و ولایت که در مکتب حضرت زهرا (س) درس آموختند با اشاره به شیوه های زندگی حضرت زهرا در دفاع از ولایت اظهار داشت: حضرت زهرای مرضیه(س) اولین شهیده راه دفاع از ولایت است و شهادت ایشان آخرین مرحله دفاع از ولایت بود. گریه‌های سیاسی حضرت زهرا(س) بعد از رحلت پدر بزرگوارشان که مورد اعتراض مردم مدینه قرار می‌گیرد تنها در فراق از دست دادن پدر نبود بلکه گریه ایشان به دلیل انحراف در دین، راه پدر و ظلم در حق امیر المومنین (ع) ایجاد کردند و در راه دفاع از امام زمان بود.

وی افزود: مردم در اعتراض به گریه‌های حضرت زهرا (س) دو دسته بودند. مردم عام، که از باب دلسوزی نمی خواستند حضرت زهرا (س)گریه کنند و عده‌ای خواص که مخالفان سیاسی بودند و از روی وحشت و اینکه موقعیت آنها به خطر می افتاد، زیرا گریه ایشان بیدار کننده و رسوا کننده بود، خطبه فدکیه ایشان نیز در رسوایی دشمنان بود و آخرین مرحله دفاع ایشان حضور در پشت به عنوان سرباز مدافع ولایت بود.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به آیه ۳۹ و ۴۰ سوره نور ادامه داد: توجه به کفار و دشمن مانند سرابی که از دور آب نشان می‌دهد اما در نزدیکی به آن طبل و هیمنه تو خالی است. توجه به دشمن مانند تاریکی در دریای عمیق است که انسان را در ظلمات گرفتار می‌کند. شهادت سردار دلها موجی از معنویت، عدالت طلبی، مبارزه با ظلم و ستم در دنیا ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: دشمن صحنه را باخته است، سعی در وارونه جلوه دادن حوادث دارد که باید هوشیار باشیم زیرا دشمن دائم در حال ایجاد شبه است و هر فعالیتی که در کشور ایجاد می شود را دشمن به صورت دیگری نمایان می کند. حادثه ای که در تشییع شهدای مقاومت رخ داد دشمن ایجاد شبه و بهره برداری وارونه کرد و مقصر را دولت جلوه داد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تاکید کرد: عظمت ایجاد شده در تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت یک رکورد تاریخی بعد از رحلت امام خمینی (ره) است اما فضای هردو تشییع متفاوت بود. در تشبیع پیکر سردار سلیمانی بیست میلیون مرگ بر آمریکا گفته شد و عظمت آن مردم را یاد پیاده روی اربعین حسینی که از سردار دلها به یادگار مانده انداخت و شهادت سردار سلیمانی مهر تایید بر گام دوم انقلاب بود.

وی با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب (مدظله) در آستانه ۱۹ دی گفت: دشمن خواست با به شهادت رساندن سردار سلیمانی ملت ایران و عراق را بترساند که خود ترسید و صدای لرزان او در چند دقیقه سخنرانی گواه این مسئله بود، شهادت سردار سلیمانی وحدت آفرین میان ایران و عراق بود در پرتو شهادت سردار سلیمانی عظمت انقلاب روشن شد و وظیفه مردم بصیرت و دشمن شناسی است و دشمن اصلی ما آمریکا و اسرائیل است و باید نقشه و توطئه های دشمن را بشناسیم.

امام جمعه شهرقدس عنوان داشت: بلافاصله بعد از شهادت سردار سلیمانی، حاج اسماعیل قاآنی که نسخه دیگر سردار سلیمانی بود به عنوان فرمانده سپاه قدس منصوب شدند. انتصاب قاآنی در ساعات اولیه مشت محکمی بر دهان دشمن بود.

وی در ادامه افزود: سپاهیان با حمله به پایگاه عین الاسد آمریکا در عراق تا حدودی دل ملت را شاد و امیدوار کرد و به فرموده رهبر این حمله سیلی محکمی به آمریکا بود و انتقام سخت در راه است. عرب های حاشیه خلیج فارس کسی که نمی تواند از خودش دفاع کند از شما نیز نمی تواند دفاع کند آنها در حال زوال هستند.

جوکار گفت: کسانی که می گفتند نیاز به موشک نداریم و باید مذاکره کنیم آیا مذاکره کار را از پیش برد یا موشک؟ تنها راه مقابله با دشمن موشک، مقاومت و ایستادگی در مقابل دشمن است. مجلس شورای اسلامی ایران طرح سه فوریتی مبنی بر تروریسم خواندن آمریکایی ها را تصویب کرد.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: روز شهادت سردار سلیمانی به روز مقاومت نامگذاری شد و در شهرستان قدس خیابانی به نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شده و پیشنهاد شده تا تندیس و بیمارستان جدید به نام سردار سلیمانی نصب و نامگذاری شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت