بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

شهدا اسطوره‌های شکست ناپذیر هستند که دشمن را به زانو در آوردند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در یادواره شهدای امنیت، دانش‌آموز و عفاف و حجاب که با حضور جمعی از مسوولان و بانوان فرهنگی در حسینیه شهیدان گروسی شهرقدس برگزار شد اظهار کرد:شهدا اسطوره‌هایی شکست ناپذیر هستند و طوری دشمن را شکست دادند و به زانو درآوردند که مجامع بین‌المللی هم به این شکست اعتراف کردند.
وی گفت: در طول تاریخ دشمن مقابل جبهه حق بوده و در این دوران نیز رزمندگان در نبرد با مستکبران ایستادند و عامل این پیروزی‌ها به فرمایش قرآن کریم روحیه مردانگی و فتوت رزمندگان اسلام، صداقت و پیمانی که با خدا و ولایت فقیه بستند، بود.
امام جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه زنده بودن شهدا را میتوان در بیان خاطرات مادران و پدران شهدا درک کرد و امنیت، عزت و اقتدار کشور به برکت رزق معنوی شهیدان است، گفت: امروز در اوج تحریم‌ها مقتدر هستیم و دشمن دیگر جرات نمیکند حرفی از حمله نظامی به ایران بزند.
وی با اشاره به اینکه شهدا زنده هستند و قدرتی دارند که می‌توانند دل‌های مرده را زنده کنند، افزود: در نگاه حکمرانی دینی حاکمیت و مدیران، مسوول بهشت و جهنم مردم هستند و باید کاری کرد که آموزش و پرورش و دانشگاه و نهادهای تعلیم و تربیت بستری برای فراهم سازی بهشت رفتن کودکان و نوجوانان و به فکر دنیا و آخرت آنها باشند.
وی ادامه داد: خانواده‌ها به‌خصوص مادران مورد طمع و تهاجم دشمن هستند و اگر آن زمان چادر از سر حضرت زهرا (س) کشیدند امروز چادر حضرت امتداد یافته و ارثی از حضرت برای بانوان است و به آیندگان تحویل خواهند داد.
حجت الاسلام جوکار خاطر نشان کرد: لباس مقدس روحانیت لباس دین و خدمت به مردم است و کسانی‌که عمامه را از سر طلاب و روحانیون به زمین می‌اندازند، باز هم موفق به مقابله نخواهند شد و مردم و مسوولان مومن پای لباس روحانیت و چادر بانوان ایستاده‌اند و در این راه خون می‌دهیم و اجازه نمی‌دهیم جسارتی به جمهوری اسلامی وارد شود.
وی با بیان اینکه لباس مقدس روحانیت لباس خدمت و هدایت‌گری است افزود: اگر لباس روحانیت کارایی نداشت برای انداختن عمامه روحانیون جایزه قرار نمی‌دادند.
وی بیان داشت: جمعیت فریب خوردگان اگرچه اندک است اما باید برنامه‌ای برای راهنمایی و شناخت راه درست به آنها داشت.
امام جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه خانواده‌ها باید در تربیت فرزندان از سیره اهل‌بیت علیهم‌السلام و شهدا استفاده کنند افزود: مشکلاتی در جامعه وجود دارد اما با رعایت قانون و حفظ وحدت و انسجام باید حل شود و مسوولان امر تلاش بیشتر داشته و زودتر این مشکلات را رفع کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت