بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

شهدا و جوانان دوران ما از مردم دوران صدر اسلام وفا دار تر و مومن تر هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین جوکار ضمن تبریک ایام میلاد حضرت علی اکبر و منجی عالم بشریت امام زمان به تفسیر آیه ۱۶ سوره مبارکه احزاب پرداخت.

جوکار ضمن اشاره به عمل منافقانه افرادی که در روز جنگ احزاب بهانه تراشی کردند و از عرصه جنگ فرار کردند درحالی که آن‌ها ذدر گذشته با خدا عهدی بسته بودند مبنی بر اینکه هیچ گاه از جنگ فرار نکنند افزود: در آیه شانزدهم و هفدهم دو استدلال بر بی‌ثمر بودن فرار آنان اشاره گردیده است.

وی افزود: خداوند در آیه شانزدهم خطاب به فرار کنندگان از جنگ می‌فرماید: فرار از مرگ فایده‌ای ندارد چرا که اگر چند صباحی هم زنده بمانند در نهایت این چند روز حیات کوتاه دنیا تمام خواهد شد؛ پس چه بهتر آنکه در رکاب بهترین خلق خداوند کشته شوید و به سعادت ابدی دست پیدا کنند.

امام جمعه شهرستان قدس با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت شهدا علی الخصوص شهید سلیمانی بیان کرد: جهاد با اخلاص و در رکاب ولایت افتخارآفرین است و موجب آبرومندی است، امروز شهید سلیمانی بیش از پیش مورد توجه است و از عزت والایی برخوردار است؛ درحالی که دشمنانشان ذلیل‌تر از قبل شده و اعتماد پوشالی خود را نیز از دست دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار مرگ را از مسائل طبیعی و قطعی موجودات و بخصوص انسان دانست که در مواضع مختلفی از قرآن به آن اشاره شده است و افزود بنابر این انتخاب با انسان است که مرگ خود را چگونه رقم بزند.

وی با اشاره به آیه هفدهم دومین استدلال بر بی ثمر بودن فرار منافقان از عرصه جنگ را بیان نمود و افزود: اراده و مشیت به دست خداوند است و اختیار قدم نهاد در راستای اراده خداوند در دست انسان و خود او باید آینده خود را انتخاب کند. خداوند در این آیه به مسأله اراده و مشیت خود اشاره می‌کند و آنان را به تعیین سعادت دنیوی و اخرویشان متنبه می‌سازد.

جوکار با بیان اینکه این افراد در ظاهر پیامبر را دیدند اما به او پشت کردند به نقد یکی از عقاید عالمان مذاهب دیگر مبنی بر عدالت تمامی صحابه پرداخت و افزود: برخی از عالمان اهل سنت بر آنند که هر کس پیامبر را حتی به لحظه‌ای دیده باشد در زمره صحابه به شمار می‌رود و در جایی دیگر می‌گویند تمامی صحابه عادل هستند؛ این در حالی است که در جای جای قرآن به پشت کردن بسیاری از افراد که پیامبر را با چشم خود دیدند و حتی تا جایی او را همراهی کردند اما در مواضع حساس آن حضرت را رها کردند. رها کردن پیامبر در جنگ احد که موجب شهادت حضرت حمزه سید الشهدا شد، رها ساختن پیامبر به هنگام برگزاری نماز جمعه و… از جمله این موارد است. در حالی که صحابه واقعی کسی است که تمام عمر خود را به خدمت‌گذاری در دین صرف کند.

وی ضمن تجلیل از جوان دستفروشی که در چند روز گذشته تصویری از او در حال اقامه نماز در خیابان منتشر گردید گفت: آنچه در اسلام ارزشمند است، تداوم عمل صالح راه دین اسلام است و باید از چنین افرادی حمایت کرد. شهدا و جانبازانی که در عصر حاضر جان خود را برای سرافراز ماندن اسلام به میدان آوردند و در این راه از بهترین داشته‌های خود گذشتند به مراتب ارزششان بالاتر از افرادی است که در دوران حیات پیامبر بودند و ان خضرت را دیدند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت