بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

شورای اسلامی شهر، نظام نامه مدیریت محلات را تنظیم کند

امام جمعه شهرستان قدس: شورای اسلامی شهر برای مدیریت راحت‌تر هر منطقه، نظام نامه مدیریت محلات را برای تسهیل در امور خود، تصویب کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، عصر روز گذشته جلسه برنامه ریزی جهت انجام عملیات جهادی در محله اسلامی سرخه حصار و همچنین احصای مشکلات این محله، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، فرماندار، فرمانده سپاه، امام جماعت و مدیر محله، و جمعی دیگر از مسئولین در مسجد حضرت ابوالفضل علیه‌السلام سرخه‌حصار برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این جلسه اظهار داشت: دشمن دنبال ایجاد اختلاف بین مردم و مسئولین است. همین نکته که عصر روز پنجشنبه که شروع تایم تعطیلی ادارات است، مسئولین با محوریت مسجد، تحت عنوان محله اسلامی دنبال راه چاره برای مشکلات هستند؛ بدون شک دشمن را مأیوس تر از قبل می‌کند.

وی افزود: بیان این جلسه و همت مسئولین توسط معتمدین و همچنین رسانه ها، علاوه بر اینکه یکی از مصادیق جهاد تبیین است، بر امیدآفرینی برای مردم و مقابله با جنگ نرم دشمن نیز تاثیرگذار است.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: ایجاد طرح محله اسلامی، بهترین راهکار برای احصا و حل مشکلات هر محله است. جز این راهی برای ایجاد عدالت و از بین بردن مشکلات و برخی بی‌عدالتی ها در توزیع سرانه‌ها وجود ندارد و تا انتها پای این طرح هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار گفت: نگاه و راهبرد در این دوره پیش آمده مدیریتی، مشترک است. همه به دنبال ارتقای رضایتمندی مردم و ایجاد حال خوش برای آنان با خدمات مناسب و شایسته هستند. با توجه به دوندگی ها و تلاش های همه مسئولین، امکان حضور در تک‌تک محلات و مساجد وجود ندارد؛ تقسیم بندی شهر به ۱۴ محله اسلامی و تعیین مدیر و امام محله، برای مدیریت آسان تر شهر بوده است.

امام جمعه شهرستان قدس پیشنهاد کرد: شورای اسلامی شهر برای مدیریت راحت‌تر هر منطقه، نظام نامه مدیریت محلات را برای تسهیل در امور خود، تصویب کند.

وی عنوان کرد: باید برای جلوه‌گری خدمت مسئولین، باید هفته‌ای تحت عنوان “هفته جهادی” در نظر گرفته شود؛ علاوه بر این، باید در راستای پرشور شدن فعالیت های فرهنگی، در کنار تلاش دستگاه های این حوزه، مساجد و جوانان مسجدی نیز فعال شوند و حرکات خودجوشان را بیشتر کنند.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان با توجه به اعلام آمادگی این محله اسلامی و پیگیری فرماندار محترم، از افتتاح یک خانه هلال در این محله خبر داد و مقرر شد لیست مشکلات محله توسط مدیر محله اسلامی به فرماندار محترم ارسال تا با ارجاع به ادارات مربوطه نسبت به رفع آنها اقدام صورت گیرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت