بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

طرح تبدیل به احسن اراضی اوقاف در شهرقدس احیا شد

امام جمعه شهرقدس گفت: طرح تبدیل به احسن اراضی اوقاف شهرقدس که با استقبال کم مردم طی مدت اجرایی مواجه شده بود، احیا شد تا جلوی زمین‌خواری‌های در تعارض با وقف گرفته شود و لازم است همه ادارات در اجرای این طرح، پای کار باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت‌الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در جلسه ستاد اجرایی تبدیل به احسن شهرستان قدس اظهار داشت: مسئله تبدیل اراضی وقفی به وضعیت بهتر از مطالبات مهم مردم است تا اوقاف با واگذار کردن زمین‌ها به مردم و دریافت مبالغ آن، طبق دستور مقام معظم رهبری با هزینه‌های دریافتی اقدام احسن و درستی برای حفظ موقوفه و اجرای نیت واقف انجام دهد.

وی گفت: مراحل دریافت اسناد تبدیل به احسن طی مدت اجرایی با افت و خیزهایی همراه بود و جلسات و پیگیری‌های بسیاری صورت گرفت و منجر به این شد که در طرح تبدیل به احسن، اوقاف زمین‌های مسکونی را به متری ۴۰۰ هزار تومان به مردم واگذار کند و پس از بررسی‌ و تعامل انجام شده به متری ۱۰ هزار تومان کاهش یافت و قرار شد طی مدت ۶ ماه و مجدد یکسال دیگر این زمین‌ها به مردم واگذار شود اما پس از مدتی روند انجام کار به کندی پیش رفت و استقبال خوبی از آن نشد.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه طی پیگیری‌های متعدد انجام شده گلایه‌های مردم در روند دریافت سند تبدیل به احسن ناشی از اوقاف، عوارض شهرداری، مالیات و دارایی و ثبت بود، ادامه داد: وقف به‌عنوان امر مقدس دینی است و همه باید از آن صیانت کنیم و طبق دستور رهبری به صورت شرعی عمل کنیم.

وی بیان کرد: زمین‌خواری‌های زیادی در شهر اتفاق می‌افتد و هر کس به‌طور دلخواه به وقف عمل می‌کند و با طرح تبدیل به احسن جلوی فساد و زمین‌خواری‌هایی که در تعارض با وقف است، گرفته خواهد شد.

حجت الاسلام جوکار گفت: در جهت امیدبخشی به مردم باید خدمات ارائه داد و این مسئله موجب شده مردم از دریافت تسهیلات محروم بوده و به چرخه تولید نیز آسیب وارد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود یک پنجره واحدی تشکیل شده و مردم برای انجام مراحل این طرح به یکجا مراجعه کنند و همه ادارات پای کار بیایند و یا برون سپاری شده و روند انجام کار به دفاتر پیشخوان سپرده شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت