بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

طرح پدافند غیرعامل خانواده برای رفع فقر مطلق

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز مهندس حامد ویس‌کرمی مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به‌همراه سرکار خانم شیری رئیس این اداره در شهرستان، با حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار با اشاره به اینکه در سطح شهرستان جلسات زیادی در حوزه کار و اشتغال برگزار شده است اظهار داشت: رفع فقر مطلق تنها با کمک‌های بسته معیشتی و کمک‌های این چنینی انجام نخواهد شد و راه حلی که در این خصوص پیشنهاد شده، طرح پدافند غیرعامل خانواده، با شعار “هر مسجد یک کارگاه؛ هر خانواده یک شغل” است.

وی ادامه داد: بستر این طرح در طرح محلات اسلامی تدوین شده و محور کار، مسجد است.

امام جمعه شهرقدس افزود: برای ایجاد چنین کارگاه‌هایی، مراکز فنی و حرفه‌ای که اساس کاری آنان آموزش رایگان است باید به این اصل برگردند و کارگاه اول الزاما برای آموزش در مساجد ایجاد خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تاکید کرد: ایجاد مجمع خیرین اشتغال، ایجاد مراکز نیکوکاری اشتغال برای کمک به رفع فقر مطلق میتواند مثمر ثمر باشد و بسته پیشنهادی اشتغال با مدیریت جهادی قابل اجراست.

وی درخصوص احقاق حقوق کارگران افزود: حقوق و مزایای کارگری که تحت پوشش پیمانکار می‌باشد، پرداخت نشده و نیاز به پیگیری رییس و بازرسی اداره کار به عنوان نماینده و مدعی العموم کارگران دارد.

امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: برای جذب نیروی کار لازم است اداره کار و دفاتر کاریابی بانک اطلاعاتی را به عنوان مرجعی برای بومی سازی ایجاد کنند تا در جذب شرکت‌های بومی استخدام شوند.

وی در ارتباط با پیگیری طرح شهید سلیمانی افزود: برای معتادین بهبود یافته مهارت آموزی و معرفی به کار یکی از نیازهای مورد نیاز در جامعه است تا بعد از باز پروری به کار معرفی شوند.

همچنین ایشان در ادامه گفت: از ایده‌های ‌دانش بنیان همانند شعار سال برای ایجاد اشتغال و بهبود کیفیت کار در شهرستان استفاده شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت