بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

طلاب باید در کنار آموزش علوم حوزوی، مهارت های مورد نیاز تبلیغی را فرا بگیرند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، صبح امروز جمعی از اساتید حوزه علمیه خواهران با حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و در خصوص مسائل مختلف حوزه گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان قدس در این دیدار ضمن تشکر از زحمات مجاهدانه اساتید محترم حوزه به ایشان توصیه کرد: طلاب باید علاوه بر آموزش علوم حوزوی متداول در چهار بعد معرفتی، تربیتی، بصیرتی و مهارتی بصورت ویژه کار کنند.

مسئول حوزه علمیه باقرالعلوم علیه السلام افزود: از آنجا که حضور تبلیغی طلاب در محیط های دانش آموزی و دانشجویی نیازمند بهره مندی از مهارت ها و تکنیک های خاصی است باید در کنار تحصیل به این موارد توجه ویژه صورت پذیرد.

ایشان همچنین از نقش آفرینی موثر طلاب و مبلغات خواهر تشکر و تاکید کرد: باید در عصر ظهور فتنه ها جهاد تبیین را بعنوان اولویت اصلی حوزه ها توجه نمود و با این رویکرد به تربیت طلاب انقلابی پرداخت.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت