بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

یکی از ابعاد مهم تقوا، داشتن غیرت دینی است/ حقیقتا همسران و مادران شهدا، ام البنین های انقلاب اسلامی هستند

امام جمعه شهرستان قدس گفت: غیرت دینی زمینه ساز جهاد تبیین است. کسی که غیرت دینی دارد در مقابل تبلیغات سوء دشمن و شبهات آنان می‌ایستد و به تبیین و دفاع از انقلاب و دین خود می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رضا جوکار امام‌جمعه شهرستان قدس در خطبه‌ اول نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و همراهی با صادقین و درستکاران اظهار کرد: تقوا به معنای خودکنترلی است و نقش مهمی درزندگی مؤمن دارد و او را از خطرات پیش روی زندگانیش دور می‌سازد.
قرآن کریم نیز لباس تقوا را برای انسان بهتر می‌داند. زیرا کسی که تقوا را سر لوحه امور خود قرار دهد از لغزش‌های پیش روی مسیر دینداری او در امان خواهد ماند.

اقدامات حضرت زهرا در مقابله با فتنه و فتنه گران:
امام جمعه شهرستان قدس در تبیین اقدامات حضرت زهرا سلام الله علیها در مقابله با فتنه و فتنه‌گران و دفاع از ولی و ولایت به مواردی همچون ؛امتناع از ورود غاصبان خلافت به بیت امامت، تهدید غاصبان به نفرین، رایزنی های سیاسی و رفتن به درب منازل مهاجر و انصار، اعتصاب و سکوت سیاسی، سخنرانی در جمع زنان مدینه و خطبه فدکیه، وصیت نامه سیاسی و گریه های سیاسی اشاره کرد.

گریه های سیاسی مهم ترین حربه و سلاح موثر در مقابل دشمن

یکی از روش های مقابله حضرت زهرا سلام الله علیها با فتنه‌گران گریه‌های سیاسی آن حضرت بود. حضرت زهرا سلام الله در اجتماعاتی همچون کنار قبر پیامبر (ص)، قبرستان احد و بقیع گریه می‌کرد. این گریستن به قدری موثر بود که در منازل اهل مدینه انقلاب به پا کرد چرا که حضرت به هنگام گریه، جملاتی را به زبان می‌آوردند که ناظر به حقایقی بود که در حال فراموش شدن بود و در ضمن گریه ها به ظلمی که به وصی رسول خدا شده بود اشاره میکرد لذا گریه‌های حضرت زهرا سلام الله علیها جهاد تبیین بود.

جوکار بیان کرد: در روایتی ذکر شده که ام سلنه نزد حضرت امد و از حال او جویا شد. حضرت در پاسخ فرمود: ناراحتم که پیامبر از دنیا رفت و امت او مرتد شدند، حق ولایت را از وصی پیامبر منع، علی علیه السلام را رها کردند و سراغ دیگران رفتند.

امام جمعه شهرستان قدس در آغاز خطبه دوم با اشاره به ایام شهادت شهید نواب صفوی و گروه فدائیان اسلام بیان کرد: شهید نواب صفوی در کتابی به نام راهنمای حقایق ایده حکومت اسلامی و قانون اساسی را بیان نمود که این اندیشه زمینه برپایی انقلاب اسلامی شد.
مقام معظم رهبری نیز یکی از مهمترین افرادی که فکر انقلابی را در ایشان تقویت نمود، شهید نواب صفوی معرفی نموده است.

وی با تقدیر از دست اندرکاران برپایی یادواره شهدای کربلای ۵ شهر قدس ،یاد جانباز ۷۰درصد زواره داغ‌سر را نیز گرامی داشت که از نمازگزاران نماز جمعه بود و در چند روز اخیر به دوستان شهیدش پیوست.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: یکی از ابعاد مهم تقوا، داشتن غیرت دینی است که مقام معظم رهبری نیز بر آن تاکید نموده است. انسان غیرتمند دینی اهل توجه به خانواده و حراست از آنان است. قرآن کریم نیز سفارش می‌کند که هم مراقب خود باشید و هم مراقب اهلتان. یکی از مشکلات جامعه امروز ما کم رنگ شدن این مهم است. غیرت دینی زمینه ساز جهاد تبیین است. کسی که غیرت دینی دارد در مقابل تبلیغات سوء دشمن و شبهات آنان می‌ایستد و به تبیین و دفاع از انقلاب و دین خود می‌پردازد.

حجه الاسلام والمسلمین جوکار بیان کرد: حضرت ام البنین سلام الله علیها نیز با تأسی از حضرت زهرا سلام الله علیها پس از آنکه چهار فرزند خود را فدای ولی خدا کرد در قالب سوگواری به جهاد تبیین پرداخت و الگوی همسران و مادران شهدا در انقلاب اسلامی شد و حقیقتا همسران و مادران شهدا، ام البنین های انقلاب اسلامی هستند.

وی در باره ۲۶دیماه سالروز فرار شاه مخلوع افزود: یکی از اشکالات شاه تکیه بر خانه سست عنکبوت یعنی آمریکا بود و لذا همین اتکا موجب نابودی او شد و از بین رفت. متاسفانه در سالهای گذشته نیز عده‌ای از مسئولین همین اشتباه را تکرار کردند و موجب مشکلات برای کشور و مردم شدند.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه به اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد و سخنرانی امید بخش رئیس جمهور محترم اشاره و اظهار داشت: اقدامات امیدبخش، ریشه در تکیه بر خدای متعال دارد.

ایشان همچنین به سخنان فرمانده هوا فضای سپاه در این اجلاسیه اشاره و بیان داشت: از دیگر نکات امید آفرین، هراسان شدن بیش از پیش دشمن است که این نشانه عجز و نامیدی آنان است. آزمایش موفقیت آمیز موشک ماهواره‌بر موشک با موتور سوخت جامد نیز از جمله دستاوردهای مهم کشور است و این مسأله مایه افتخار ماست.

جوکار در پایان ضمن تشکر از مسئولان محیط زیست به هفته هوای پاک اشاره و اظهار داشت:لازم است مسئولین محترم به سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در خصوص محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، سلامت و شهرسازی توجه کنند و نسبت به نصب ایستگاه سنجش آلایندگی هوا و اخذ سهم مردم شهرستان از عوارض آلایندگی اقدام نمایند.
ایشان همچنین ضمن تشکر از شورای تامین شهرستان و استان خصوصا استانداری، فرمانداری و نیروی انتظامی شهرستان،جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر را از اقدامات خوب دانسته و اظهار داشت: باید ضمن پیشگیری از توزیع مواد مخدر و مراقبت خانواده ها نسبت به گرایش جوانان به مواد مخدر، نسبت به بازپروری و ترک اعتیاد و حرفه آموزی افراد جمع آوری شده اقدام شود و برای پس از بهبودی آنان نسبت به ایجاد اشتغال آنان اقدام گردد.
امام جمعه شهرستان قدس در پایان ضمن تشکر از نیروهای انتظامی خواهان حضور فعال‌تر راهنمایی و رانندگی در سطح شهر و کنترل ترافیک شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت