بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

فاطمه(س)، حوریه بهشتی در غالب انسان است

به گزارش روابط عمومی و اصلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در مراسم شب میلاد حضرت زهرا(س) در مسجد جامع شهرستان قدس برگزار شد، اظهار داشت: حضرت زهرا(س) تنها دختری است که برای ولادتشان چهار زن بهشتی از او استقبال کردند که آنها ساره همسر ابراهیم، آسیه همسر فرعون، صفورا دختر شعیب و مریم بنت عمران بودند و ایشان اسوه کامل حسنه هستند.

وی افزود: روز زن، روز تجلیل از مقام مادران به ویژه مادران شهدا و میلاد امام راحل(ره) که احیاگر نهضت حضرت زهرا(س) است. پیامبر(ص) در وصف فاطمه(س) فرمود:” فاطمه حوریه بهشتی در غالب انسان است”. در منابع شیعه و سنی روایات بسیاری از حضرت زهرا(س) آمده و در جلد پنجم کتاب خطیب بغدادی نیز روایاتی از محبت و احترام میان پیامبر و دخترشان، اشاره شده است. زمانی که دلیل این همه احترام از پیامبر را پرسیدند، ایشان در پاسخ جریان خلقت فاطمه(س) و معراج خود را بیان کردند. فاطمه(س) از جنس بشر معمولی نیست.

امام جمعه با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: نشانه های کسب و لقمه حرام در نسل های پس از شما نیز اثرگذار است. کسی که لقمه حلال بیاورد ولی حق و حقوق واجب الهی مانند خمس و زکات را پرداخت نکند، مال و حق امام زمان را تصاحب کرده است. توجه کردن به کسب حلال در ذریه انسان اثر دارد.
وی در ارتباط با ارزش زن بیان داشت: بهترین موهبتی که خداوند به زن عطا کرده، تربیت فرزند است ولی عده ای آن را درک نمی‌کنند و بر شرافت زن حرمت شکنی می‌کنند. اسلام زن را از مهجوریت درآورده است با وجود فاطمه(س) زن شرافت و کرامت پیدا کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: مروجین فرهنگ غربی از زن به عنوان ابزاری برای فروش کالا استفاده می کنند. مدهایی که توسط زن تبلیغ می‌شود توسط شرکت های اقتصادی و تولیدی غربی هستند که جایگاه زن را زیر سوال برده اند.
وی خطاب به مادران و فرزندان افزود: در تربیت فرزندان دقت داشته باشید. دشمن برنامه حساب شده‌ای برای ترتیب فرزندان توسط مادران تدارک دیده و اسباب گمراهی فرزندان بر اثر کوتاهی نقش تربیت مادران را ایجاد کرده است. به علاوه، در قرآن کریم و روایات در ارتباط با احترام به مادران تأکید بسیاد شده و قرآن می‌فرماید: ما سفارش کردیم به پدر و مادرتان تکریم و محبت کنید و سفارش ویژه ای به مادران شده است. به واسطه احترام و تربیت مادر، انسان بهشتی می‌شود و جوانان تا می‌توانید قدر مادران را بدانید، مادران نعمت‌های الهی اند و تکریم مادران بهترین اعمال است.
وی تصریح کرد: والدین بهتر است ارتباط فرزندان خود را با مسجد بیشتر کنند. امروز روزگار فتنه هاست و باید برای در امان بودن از فتنه‌ها، سنگر گرفت و مهمترین سنگر، مسجد است. مسجد پدافند عاملی است که هیچ فتنه ای به آن وارد نشده است.

از در پایان مراسم از سادات نمازگزار، تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت