بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

فضای مصلی شهرقدس دانشجویی می‌شود/ جوانان دانشجو در نماز جمعه شهرقدس نقش آفرینی خواهند کرد

امام جمعه شهرستان قدس: قرارگاه فرهنگی نماز جمعه با میدان دادن به نوجوانان و جوانان، نشاط و پویایی جدیدی در نماز جمعه بوجود آورده و با دادن فرصت‌ها به آنها امیدی در مردم و خانواده‌ها ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در جلسه ستاد نمازجمعه که عصر امروز در سالن جلسات دفتر مام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: قرارگاه فرهنگی نماز جمعه با میدان دادن به نوجوانان و جوانان، نشاط و پویایی جدیدی در نماز جمعه بوجود آورده و با دادن فرصت‌ها به آنها امیدی در مردم و خانواده‌ها ایجاد شده است.

وی با اشاره به نقش آفرینی نوجوانان دانش آموز در برپایی نمازهای جمعه هفته های گذشته گفت: دانش آموزان و نوجوانان باید سفیران نماز جمعه در خانواده و مدارس باشند و این فرصت ارزشمند بوده و این فضا را باید توسعه داد.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به روز دانشجو افزود: به همین مناسبت با کمک بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان به عنوان قاری، موذن و مکبر در نمازجمعه فعالیت داشته و این فرصت ارزشمند در اختیار جوانان و دانشجویان قرار خواهد گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: برپایی میزهای مشاوره و روشنگری، اجرای برنامه‌هایی ویژه کودکان در مهد آدینه، برپایی غرفه‌های گوناگون و اجرای گروه‌های هنری و فرهنگی بخشی از برنامه های نماز جمعه این هفته است که توسط بسیج دانشجویی و معاونت فرهنگی دانشگاه پیش بینی شده است.

وی با تاکید بر اینکه در مسیر تحقق ظهور، نباید توقف داشت، خاطر نشان کرد: برای تحقق اهداف گام دوم انقلاب اسلامی، باید مسائل مهدویت با قوت بیشتر در جامعه انجام شود.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به مراسم معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و فرماندار قدس در محل مصلی نماز جمعه گفت: مصلی نماز جمعه، خیمه گاه انقلاب است و برای اولین بار در کشور، معرفی فرماندار در مصلی و در مراسم یادواره شهدا برگزار شد که این امر می‌تواند الگویی برای سراسر کشور باشد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت