بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

فضا و برنامه های مساجد، یکی از راه های جذب کودکان و نوجوانان

امام جمعه شهرستان قدس: مسجد باید به تقویت جبهه انقلاب اسلامی کمک کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز جلسه قرارگاه عملیاتی محله محور مساجد ناحیه امام موسی صدر با حضور حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، مسئول رسیدگی به امور مساجد، جمعی از ائمه جماعات مساجد محوری برگزار شد.

امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: در طرح محله اسلامی نسبت به مسجد نمونه و تراز گام دوم انقلاب اسلامی تلاش شود.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به داشتن مسجد نمونه و تراز گام دوم انقلاب به نکات ذیل اشاره کرد:
🔸مدیر محله اسلامی در کنار امام جماعت مسجد قرار بگیرد
🔸امور حل اختلاف بین مردم در مسجد انجام شود
🔸توجه و برنامه داشتن برای کودک و نوجوان
🔸 استفاده از ظرفیت بانوان در مسجد و داشتن برنامه های مناسب بانوان و خانواده
🔸راه اندازی و فعال سازی کانون فرهنگی هنری
🔸راه اندازی صندوق قرض الحسنه
🔸راه اندازی مرکز نیکوکاری
🔸راه اندازی پایگاه بسیج
🔸 پایگاه قرآنی شدن مسجد

وی ادامه داد: هر مسجد باید یک پایگاه قرآنی با محتوا در طول سال باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با تاکید بر پویایی مساجد و اثرگذاری آن در جذب نوجوانان و جوانان بیان کرد: فضا و برنامه مسجد باید آنگونه باشد که بچه ها عاشق مسجد باشند.

وی گفت:در سال جدید نهضت نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در مساجد برنامه ریزی و راه اندازی شود و مساجد در اداره و اقامه هفتگی نمازجمعه نقش آفرینی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار خاطر نشان کرد: بنیاد مهدی موعود (عج) در فعالیت های این مجموعه، به سمت مردمی و مسجد محور بودن پیش برود و این رویکرد را به عنوان‌ یک راهبرد اساسی برای خود قرار دهد و با انجام این فعالیت ها باید مساجد به تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی کمک کنند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت