بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

قیام ۱۹ دی آغاز حرکت مردم برای سقوط رژیم شاهنشاهی بود/ملت ایران زمان شناس، دشمن شناس و همیشه بصیر هستند

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین محمدتقی  موحد، امام جمعه موقت شهرستان قدس در نماز عبادی سیاسی این هفته، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوا، پارسایی و پاکدامنی اظهار داشت: تقوای الهی موجب بازدارنگی از هر گناه و خطایی می شود و در انسان نیرویی ایجاد می کند که بتواند حق را از باطل و نور را از ظلمت تشخیص دهد.
وی ادامه داد: انسانی که تقوای الهی داشته باشد، گناهان و بدی های گذشته اش پاک شده و در نتیجه زمینه بخشش و آمرزش انسان فراهم می شود. وقتی انسان در امور و زندگی خود دست پاک و چشم پاک باشد، محبوب خداوند و خلق خدا می شود. هر کس شعائر الهی را بزرگ دارد نشان دهنده تقوای دل های آنان است.
امام جمعه موقت با اشاره به خطبه ۱۵۷ نهج البلاغه گفت: تقوا مانند دژ محکم و شکست ناپذیر است. هر کس با تقوا وارد این قلعه شود، شکست ناپذیر می شود. اما گناه و رذایل اخلاقی مانند خانه ای است که در حال فروریختن است و هر کس به آن پناه ببرد، در امان نخواهد بود. بنابراین پرهیزکاری، ریشه های گناهان را از بین می برد و با یقین می توان به برترین جایگاه معنوی، دسترسی پیدا کرد.
وی در خطبه های دوم نماز جمعه یادآور شد: نیمه دی ماه سالروز شهادت سرلشکر منصور ستاری، فرمانده نیروی هوایی و مصطفی اردستانی، معاون عملیات نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
حجت الاسلام و المسلمین موحد ادامه داد: ۱۹ دی ماه ۱۳۵۶روز شکل گیری قیام مردم قم در دفاع از مرجعیت و امام امت است. قرآن کریم در ارتباط با این گونه حوادث نکته مهمی را اشاره می کند و آن انتقال تاریخ های اثر گذار و روزهای خدایی به نسل های آینده است.
وی با تاکید بر اهمیت دهه بصیرت گفت: روز ۹ دی ماه نیز از روزهای ارزشمندی است چرا که ملت با شناخت فتنه و با اقدام به موقع در سراسر کشور قیام کردند و فتنه را خاموش کردند. لذا ۹ دی نیز یادآور قیام خونین مردم قم با محوریت مرجعیت شیعه است.
امام جمعه موقت افزود: در جریان ماندگار ۱۹ دی نکاتی مورد توجه است که منجر به پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی شد. نکته اول درک درست و اقدام به موقع در به میدان آمدن بود. نکته دیگر شناخت طرح و برنامه دشمن توسط روحانیت معظم و تبعیت مردم غیور مردم قم بوده است. لذا زمان شناسی در اقدام به مقابله علیه توطئه دشمن اهمیت بسیار دارد.
وی ادامه داد: روشنی چراغ ایمان در دل مردم و امید به آینده و توکل بر خدا داشتن موجب پیروزی مردم در دفاع از دین خدا شد و نکته آخر مجاهدت و خستگی ناپذیری مردم علیه دشمن است.
حجت الاسلام و المسلمین موحد تصریح کرد: امروز ما باید در برابر فشارهای دشمنان و تحریم هایی که بر ما وارد می کنند، ایستادگی و مقاومت کنیم و مثل همیشه در صحنه های مقابله با دشمنان حضور داشته باشیم و به آنان اعلام کنیم که همه توطئه های مستکبرین نابود شدنی است. همچنین ایمان به خدا و توسل به اهل بیت علیها السلام موجب حفظ ایمان به خدا و اسلام است.

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت