بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: جمعه ۰۴ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

قیام ۹دی را باید انقلاب سوم دانست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،صبح امروز؛جلسه ستاد گرامیداشت نهم دی و دهه فجر برگزار شد.
در این جلسه امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت:قیام ۹ دی را باید انقلاب سوم دانست.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله دکتر مفتح و بزرگداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: روز شهادت آیت الله دکتر مفتح و خون گران مایع او منشا خیر و برکت و یک روز پر اهمیت در تقویم انقلاب اسلامی شد و همانطور که حوزه و دانشگاه موفق شدند در کنار هم انقلاب اسلامی را رقم بزنند و در این چهل سال در بحران و مشکلات کشور را نجات دهند، امیدواریم با تاثیر و تاثری که این دو با یکدیگر دارند در ادامه راه انقلاب شاهد تحول در عرصه انقلاب اسلامی باشیم.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: دهه بصیرت که متشکل از دو مناسبت مهم است، ۹ دی و ۱۹ دی که هر دو در رابطه انقلاب اسلامی که یکی آغاز انقلاب اسلامی و بعدی تداوم انقلاب اسلامی است.

ایشان گفت: جنس قیام ۹ دی کاملا مردمی بود و از جنس انقلاب اسلامی بود. مردمی که انقلاب را بوجود آورده اند برای حفظ آن با هیچ کسی تعارف ندارند و در سال ۸۸ و ۹۸ نشان دادند که پای کار انقلاب ایستاده اند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت