بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

لازم است در جنگ اقتصادی همه مانند رزمندگان دفاع مقدس به دولت کمک کنیم

خطیب نماز جمعه شهرقدس با بیان اینکه ایستادگی مردم در جنگ اقتصادی مانند دوران دفاع مقدس است گفت: چند انبار احتکار کالا در روزهای گذشته کشف و با قیمت مصوب میان مردم توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن سفارش خود و نمازگزاران و توصیه به تقوای الهی با اشاره به تخریب قبور ائمه بقیع به پاسخ به شبهات وهابیت در مورد ساخت و زیارت قبور پرداخته و اظهار داشت: این افکار پوسیده نخ نما شده و نسل جوان و نوجوان با مطالعات، پژوهش، بصیرت و رفع شبهات در مقابل نسخه‌های دروغین ایستادگی خواهند کرد.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اصلاح ساختار اقتصادی توسط دولت گفت: در گذشته ارز ترجیحی با قیمت ۴۲۰۰ تومانی برای حمایت از کالاهای اساسی درنظر گرفته شده اما برخی تولیدکنندگان و واردکنندگان این ارز را گرفته و مصارف دیگر و قاچاق انجام دادند و مردم از این ارز بهره‌مند نشدند و گاهی یارانه ۱۵ میلیون نفر به جیب یک نفر می‌رفت و به سفره مردم نمی‌رسید و این ساختار اقتصادی بیمار بود و دولت سیزدهم ساختار یارانه‌ها را هوشمند کرده تا به دست خود مردم برسد.

خطیب نماز جمعه شهرقدس ادامه داد: بهینه سازی نظام پرداخت یارانه ها با همفکری نخبگان انجام شده و پیش از اجرا با مردم صحبت و روشنگری کرده و یا آنه را به حساب مردم واریز کردند و حالا می‌طلبد که مردم به دولت کمک کرده و با هوشیاری مقابل هجمه‌های دشمن ایستاده و مانند رزمندگان دوران دفاع مقدس رزمنده جنگ اقتصادی باشند و به یکدیگر کمک کرده و دشمن را مایوس کنند.

وی بیان کرد: اصلاح نظام بودجه و ساختار بانکی، توزیع کالا، رشد کار و تولید مولد و مبارزه با قاچاق، اصلاح الگوی مصرفی و امنیت غذایی و مقابله با بسترهای فسادزا بخشی از انتظارات از دولت است و همانطور که مهار ویروس کرونا به خوبی انجام شد، مسوولین در مهار کرونای اقتصادی نیز بیشتر در کف میدان و صحنه واقعی بازار حضور یافته و روزانه سیر مداوم تا تحقق این برنامه را داشته و نظارت کنند.

حجت‌الاسلام جوکار با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته چند انبار احتکار کالا کشف و پس از شناسایی با قیمت مصوب میان مردم توزیع شد، گفت: مردم هرگونه تخلف و کالای احتکاری را به دستگاه های نظارتی اطلاع داده و اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی ضمن تشریح مسائل، روشنگری داشته باشند.

وی با تاکید بر ترویج مسائل سلامت محور خاطر نشان کرد: در هفته بسیج سازندگی گروه‌های بسیج در بیش از ۱۰ هزار گروه جهادی و بسیج فعالیت داشته و طرح‌های بسیاری در سطح کشور انجام می‌دهند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت