بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

لبیک گروه‌های جهادی به فرمان رهبر انقلاب/ بسیجیان شهرقدس به روستای سیل‌زده مزداران گسیل شدند

سیل استان تهران سختی‌ها و مشکلاتی زیادی به همراه داشت و مصائبی بر خانواده‌ها تحمیل کرد اما آنچه التیام بخش این دردهاست مدیریت جهادی و انقلابی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،وقوع سیل در استان‌هایی از کشور و از جمله شهرستان فیروزکوه، موجب بروز خسارت جانی و مالی متعددی شد که طبق دستور استاندار تهران فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران شهرهایی که درگیر سیل نشده بودند، در مناطق سیل زده حضور یافته و با استفاده از تجهیزات و ماشین‌آلات اقدام به آزادسازی مسیر و بهسازی مناطق کردند.

شهرستان قدس نیز به عنوان معین ماموریت پاکسازی و خدمت‌رسانی به روستای مزداران را عهده دار شد و از همان زمان با اعزام ۱۲۰ نیروی جهادی و تجهیزات لجستیکی و امدادرسانی اقدام به خدمت‌رسانی شد.‌

مدیریت جهادی و انقلابی التیام بخش سیل زدگان

همچنین حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس ضمن بازدید از این روستا و عرض خداقوت به نیروهای جهادی بیان کرد: منطقه سیل‌زده فیروزکوه به نماد وحدت، همدلی و خدمت جهادی و مدیریت انقلابی تبدیل شده است.

وی افزود: این سیل سختی‌ها و مشکلاتی همراه داشت و مصائبی بر خانواده‌ها تحمیل کرده است اما آنچه التیام بخش این دردهاست مدیریت جهادی و انقلابی است و مسئولین کشوری، استانی و محلی باحضور میدانی لحظه به لحظه در پی حل مشکلات مردم هستند.

امام جمعه شهرقدس با بیان اینکه حمایت و پشتیبانی از نیروهای جهادی که موجب پیشروی کار شد قابل قدردانی است، تصریح کرد: این خدمات عبادت است و مورد عنایت الهی‌ قرار خواهد گرفت.

خدمت جهادی همچنان ادامه دارد

وحیدگلیکانی فرماندار قدس ظهار داشت: طبق دستور محسن منصوری استاندار تهران فرمانداری‌هایی که درگیر سیل نشده بودند جهت پشتیبانی از منطقه سیل زده فیروزکوه اقدام کرده و شهرستان قدس نیز اکیپ آتش‌نشانی و یکسری تجهیزات و اقلام امدادی را به منطقه ارسال کرد و با هماهنگی شهرداری، ۶ دستگاه کمپرسی و وسایلی مانند چادر، بیل، کلنگ که مورد نیاز در منطقه بود تامین شد.

وی افزود: نیروهای هلال احمر در اکیپ ۱۲ نفره وارد محل شدند و با همکاری نیروهای جهادی کمک‌رسانی صورت گرفت.

فرماندار قدس ادامه ‌داد: در اولین ورود جسد دختر ۱۴ ساله‌ای که مادرش نیز براثر سیل از دنیا رفته بود، پیدا شد و جستجوی در این منزل ادامه یافت و از روز شنبه مسیر مسدود شده‌ای که راه دسترسی به پایین دست روستا بود، با استفاده از تجهیزات شهرداری، سپاه سیدالشهدا (ع) و قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در حال بازگشایی است.

وی ادامه داد: در همین مسیر پیرامون چاه آب روستا و مرکز تاسیساتی آب شرب روستا از سیلاب تخلیه و با همکاری آبفا بهسازی خواهد شد تا مشکل آب منطقه حل شود، همچنین قطعی برق مسیر نیز رسیدگی و وصل شد.

گلیکانی خاطر نشان کرد: حدود ۶ خودرو گرفتار گل‌ولای شده بودند که کمک‌رسانی انجام شد و با همکاری نیروی انتظامی با خانواده‌های آنها تماس گرفته شد و در نهایت مالکین خودروی خود را تحویل گرفتند.

وی ادامه داد: جمع آوری نخاله‌ها در حال انجام بوده تا مسیر کاملا آزاد سازی شود تا دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسانی از این مسیر استفاده کنند و بار ترافیکی خیابان اصلی روستا کاهش یابد و پس از آن باغات و منازل پاکسازی و به صاحبانشان تحویل داده خواهد شد.

امدادرسانی خودجوش نیروهای جهادی

سرگرد پاسدار هادی حفیظی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان قدس که همراه با جمعی از مسئولان شهرستانی در روستای مزداران فیروزکوه جهت امداد رسانی به‌سیل‌زدگان حضور یافت اظهار داشت: نیروهای بسیجی و جهادی، مسئولان شهرستانی، دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادی، شهرداری و هلال احمر برای کمک به مردم آسیب‌دیده منطقه و خدمات‌رسانی در این چند روز حضور یافتند.

وی افزود: سیلاب حجم بالایی از خسارات به چند روستای فیروزکوه وارد کرد و مشکلات جدی برای منازل و خودروهای مردم ایجاد شد و تعدادی تلفات جانی درپی داشت که با توجه به تصمیم‌گیری ستاد مدیریت بحران استان تهران، شهرستان‌های استان تهران به‌عنوان معین در مناطق مختلف سیل‌زده حضور پیدا کردند و شهرستان قدس طبق تقسیم‌بندی استانداری و سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران در بخشی از روستای زرین دشت مستقر شده و در حال بازکردن معابر و خطوط اصلی ارتباطی با روستاها هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قدس در ادامه گفت: طی این چند روز ریل راه‌آهن بازگشایی و برخی منازل ترمیم شد و به افرادی که دچار مشکل شده بودند امداد رسانی صورت گرفت و نیروهای جهادی خودجوش در صحنه حاضر شدند و مجاهدانه تلاش کرده تا بخشی از مشکلات مردم آسیب‌دیده از سیل را کاهش دهند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت