بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

لزوم استقرار مرکز اورژانس در شهرستان قدس/ مردم حامی دستگاه قضا در مبارزه با مفاسد اقتصادی هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته(۸ شهریور ۹۸) در آخرین جمعه سال قمری و در آستانه ورود به ماه محرم الحرام ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و اجتناب از نافرمانی پروردگار با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: هدف قیام امام حسین علیه السلام اصلاح امور امت رسول خدا با امر به معروف و نهی از منکر بود.

وی افزود: پایبندی به امر به معروف و نهی از منکر موجب ایجاد خیر و برکت در زندگی می شود. امر به معروف و نهی از منکر دو شاخصه حکومت اسلامی و دو شاخصه دیگر برپایی نماز و پرداخت زکات است. پرداخت زکات موجب فقر زدایی در جامعه می شود. نماز نماد خوبی ها و زیبایی ترین الگوی پرستش است. امر به معروف راه بهشت را به مردم نشان داده می دهد و نهی از منکرات در اسلام تابلوهای نافرمانی الهی را نشان می دهد و این را می بندد. در نظام سازی اسلامی همه باید مشارکت و کمک داشته باشند. مسئولین در اولویت امر به معروف و نهی از منکر هستند. حضرت علی علیه السلام در توصیه های فردی به تقوای الهی سفارش می کنند اما در اصلاح و توصیه اجتماعی به امر به معروف و نهی از منکر تاکید دارند.

امام جمعه ادامه داد: جهاد و مبارزه در مقابل امر به معروف مانند قطره ای در برابر دریاست چرا که با امر به معروف واجبات رعایت شده و با نهی از منکر گناه از جامعه دور می شود. در صورت ترک امر به معروف و نهی از منکر عده ای حاکم و مدیران فاسد بر ما مسلط می شوند. اگر مسئولی اشتباه می کند با رعایت اخلاق و احترام و با روش های قرآنی باید اشتباهات را تذکر داد تا او نجات یابد و راه مستقیم را پیدا کند. امر به معروف و نهی از منکر نظارت همگانی، دلسوزی و خیرخواهی همگانی است و موجب استجابت دعا و ایجاد برکت در جامعه می شود.

وی با اشاره به افنتاح پروژه‌های عمرانی و تاکید بر استقرار مرکز اورژانس در شهرستان قدس گفت: نبود پایگاه اورژانس در شهرستان قدس منجر به جان باختن تعدادی از شهروندان شده است و نیاز مبرم اورژانس در منطقه نزدیک به پایتخت را نشان میدهد و از مسئولین شهرستان و استان درخواست استقرار مرکز اورژانس در شهرقدس هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار بیان داشت: شهید رجایی و شهید باهنر، شهدای با اخلاص، خدمتگزار، بی منت، درد آشنا و مردمی دولت هستند و باید سیره زندگی آنها را الگوی قرارداد و از تجربیات آنها در مبارزه با تروریست استفاده کرد. در روزهای مبارزه با ترور عده ای از مذاکره با دشمن اصلی و تروریست حرف می زنند به یاد داشته باشیم که هنوز در مسیر مبارزه با استکبار قربانی می دهیم. مردم از حرف های ضد و نقیض امریکای جنایتکار خسته شده و دچار سردرگمی شده اند. فضای جامعه اقتضای حرف های سردرگم کننده مسئولین را ندارد. ما از مسئولین می خواهیم از ولی فقیه تبعیت محض از مقام معظم رهبری داشته باشند و استراتژی رهبری که همان گفتمان مقاومت انقلابی در مقابل دشمن است را اجرا کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: ما میتوانیم از حادثه ۳۸ سال پیش و عامل شهادت شهیدباهنر و شهید رجایی درس بگیریم. یک نفوذی به دستگاه عالی رتبه وارد شده و در رسانه، اقتصادی، اطلاعاتی و فرهنگی وارد شده است. روز گذشته صدا و سیما جریان نفوذی خارج از کشور که در غالب موسسه خیریه فرهنگی و آموزشی به نام امید مهر که دختران آسیب دیده اجتماعی را جمع کرده و کارهای ناشایست انجام می داد را پرده برداری کرد. این موسسه به دنبال تغییر افکار و عقاید با انها بود و خود را ماموران تغییر معرفی می کردند. مدارس طبیعت نیز که ارتباط با حیوانات نجس است راه اندازی شده یعنی محیط آموزشی خارج از شان انسانی و این نفوذی ها اینگونه وارد فرهنگ و آموزش کشور شده اند.

وی ادامه داد: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی سپاه پاسداران، سربازان گمنام امام زمان عجل الله این جریان ها را رصد و مراقبت کرده و از این جریان ها پیشگیری می کنند و خانواده ها نسبت به این مسائل آگاه باشند و در دام این سودجویان و سوداگران دشمن نیفتند.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با اعضای دولت گفت: سخنان رهبری تعیین کننده مسیر، روشنگر و نقشه راه و تاکید بر مسئله اقتصاد و فرهنگ بود. اقتصاد به عنوان درد فوری و دامن گیر کشور مطرح کردند و مسئولین باید به درون کشور توجه کنند و نگاه خود را از دشمن و بیگانان ببرند و به ظرفیت های داخلی توجه کنند. اگر مسئولین در این چندسال گذشته به صورت کامل توجه می کردند قطعا وضع ما این چنین نبود و رهبری اشاره کردند که در این دو سال باقی مانده دولت به درون جامعه توجه کنند و مسئولین باید در جهت حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم نسخه های فوری و اورژانسی برای مردم بپیچند و مشکلات اقتصادی را برطرف کنند. در مسئله فرهنگی که عمیق است و زیر بنای همه مسائل است، کوتاهی های بسیاری شده و باید بازنگری شود. باید فرهنگ ما عاشورایی برگرفته از قرآن و عترت باشد و مسئولین تلاش های جدی تری انجام دهند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار افزود: تذکر رهبر به دولت اجتنباب و دوری از حاشیه ها و مسائل فرعی بود.‌ برخی مسائل حاشیه ای که مسئله اصلی کشور نیستند توسط دولت در سطح جامعه به عنوان مطالبات اساسی مطرح می شود که می توان به حضور بانوان در ورزشگاه ها و دوچرخه سواری بانوان اشاره کرد. آیا مسئله اصلی کشور این گونه است؟ برخی مسائل حاشیه ای توسط جریان های همسوی دولت بر دولت ایجاد می شود. مردم دولت را انتخاب کرده اند که تا پایان عمر قانونی دولت همسوی مردم باشد.

وی ادامه داد: انتخاباتی کردن زود رس فضای سیاسی جامعه به صلاح جامعه نیست. انتخابات فصل خود را دارد و برگزار خواهد شد. نباید این مسائل حاشیه ای را بزرگ کرد و جنگ روانی ایجاد کرد. عده ای در کشور قانون گریزی و فساد می کنند. اگر با فاسد و مفسد در جامعه برخورد شود مشکلات جامعه حل می شود عامه مردم از مبارزه با فساد خرسند و راضی هستند و حمایت می کنند.

امام جمعه در ارتباط با کشف حجاب در خودروها و هنجار شکنی بیان داشت: طرح ناظر نیروی انتظامی مبارزه با ناهنجاری جامعه است اما عده‌ای همسو با دشمن موجب هنجار شکنی دز جامعه می شوند. اینها دست های پشت پرده ای است که حتی عده ای در سمینار دولتی هنجار شکنی می کنند و باید با این مسائل برخورد شود. اما عده ای این مسائل فرعی را بزرگ کرده و مانع دید مسائل اصلی و اقتصادی جامعه می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به برپایی مجالس در ماه محرم تصریح کرد: تلاش کنید مجالس معنوی عاشورایی روحانی محور باشد و نماز اول وقت و توجه به حجاب و عفاف مورد توجه قرار گیرد تا معارف حسینی در جامعه گسترده شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت