بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

لزوم تشکیل هیات‌های اندیشه‌ورز برای جهت‌گیری فرهنگی/ مسئولان در نصب المان قدس همت کنند

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار در شصت و یکمین جلسه شورای فرهنگ عمومی در راستای قوت گرفتن و معرفی انجمن نمایشی شهرستان قدس اظهار داشت: ابتدا انجمن ظرفیت و توانمندی های خود را به ادارات و دستگاههای شهرستان معرفی کند و زمانی که نقش پر رنگ خود را بتوانید داشته باشید دستگاههای مختلف از حضور انجمن نمایش استفاده خواهد کرد.

وی درخصوص عدم تکمیل سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قدس بیان کرد: به امید خدای متعال و با پیگیری رئیس ارشاد اسلامی این مسئله حل خواهد شد و در موضوع بودجه باید بگویم که برای تشکل ها و انجمن ها بودجه ای تعریف نشده است و بنابراین پیشنهاد این است که در هر محله یک فرهنگسرا وجود دارد که می توان با تنظیم تفاهم نامه بصورت مشارکتی فعالیت خوبی را داشته باشید.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: تدوین شناسنامه فرهنگی و چشم انداز و راهبرد توسعه فرهنگی شهر در مرحله نهایی شدن است و در حال حاضر در فاز اول تکمیل آمار و ارقام را دنبال می کنیم و در فاز دوم سند چشم انداز که حدود چندماهی زمان نیاز دارد در حال تحقیق و بررسی می باشد.

وی عنوان کرد: در هفته فرهنگ مباحث خوبی مطرح گردید که لزوم تشکیل هیات‌های اندیشه‌ورز برای جهت‌گیری فرهنگی و نظرات کارشناسی شده این هیئت باید در جلسات مطرح گردد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به نمادهای فرهنگی، گفت: مصلی یک نماد جامع فرهنگی است و همه چیز در آن دیده می شود و بطور مثال گاهی یک تابلو می تواند نماد فرهنگی و مورد توجه مردم و مسئولین باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: ادارات در ورودی ها و خروجی ها شهر تابلو نصب می کنند و به گونه ای که آن دستگاه خدمتگذار را معرفی کنند و با جمله خوش آمدگویی به مردم روح حاکم بر شهر را می سازند و تابلوهای شهدا در سرتاسر خیابانهای اصلی نصب شود تا مسافر و رهگذری که از شهر عبور می کند روح ایثار و شهادت جلوگر باشد.

امام جمعه شهرستان قدس در خصوص المان قدس خاطرنشان کرد: المان قدس توسط شهروندان مطالبه گری می شود و برای نصب آن در محل تعیین شده سرعت به کار داده شود.

 

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت