بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

لزوم توجه مسئولین استانی به بافتهای فرسوده/استیضاح رئیس جمهور آمریکا برنامه از پیش تعیین شده بود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته(۲۹ آذر ۹۸) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و پیروی از فرامین الهی با اشاره به دعای ۲۷ صحیفه سجادیه اظهار داشت: امنیت در جامعه اهمیت به‌سزایی دارد و زیرساخت زندگی انسان و زمینه ساز عبودیت و بندگی است.

وی با اشاره به شب یلدا افزود: یلدا واژه‌ای سریانی و به معنای تولد است و امروزه مردم در این شب با محوریت بزرگترها دور هم جمع می‌شوند و فرصتی برای انجام صله‌ ارحام است . در این دورهمی بزرگترها با ابراز تجربیات خود می توانند گره از کار جوانان باز کنند.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: شب یلدا را به شب انتظار امام زمان (عج) پیوند بزنید. همچین این شب فرصتی برای تقوا پیشه گرفتن و دوری از گناه است که بر زندگی شخصی و اجتماعی تاثیرگذار است.

وی بیان داشت: آتش نشانان بدون هیچ تعلق خاطری مجاهدانه و ایثارگرانه در جامعه به مردم خدمت می کنند. آموزش پیشگیری از بلایای طبیعی از دوران تحصیل در مدارس باید آغاز شود تا با یادگیری از نحوه تجهیزات و لوازم برای مقابله با حوادث آمادگی داشته باشند.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: بیش از یک سوم این شهر بافت فرسوده دارد و امکان امداد رسانی به این مناطق وحود ندارد اگر بلایای طبیعی مانند زلزله و آتش سوزی وسیع دراین مناطق اتفاق افتد فاجعه انسانی در سطح شهر رخ می دهد. مسئولین شهرستان با حمایت استانداری باید به بافت فرسوده و اولویت دار شهر رسیدگی کنند.

وی بیان گرد: شهرداری از ساخت و سازهای بی‌رویه جلوگیری کند و بر ساخت و سازهای مجوز دار نظارت دقیق تری داشته باشد که تمام نیازهای یک ساختمان مقاوم و دارای ایمنی تحقق یابد و مردم نیز باید در این زمینه با مسئولین مربوطه همکاری بیشتری داشته باشند.

حجت السلام و المسلمین جوکار با اشاره به موجی که از خبر کیک و کلوچه های آلوده به قرص در فضای مجازی ایجاد شد گفت: این عمل دسیسه دشمن است تا کارخانه ها را با شکست مواجه کنند و از رونق تولید داخلی ممانعت کنند. دشمن به دنبال بدنام کردن کارخانه ها و محصولات داخلی است. ملت ایران همیشه با حفظ بصیرت نسبت به این توطئه ها آگاه است.

وی با اشاره به قطعنامه حقوق بشری پارلمان اروپا ادامه داد: سازمان ملل وابسته به دولت های مستکبر شده است و فلسفه تشکیل آن این بوده که سازمان دولتها باشد ولی بیشتر سازمان دولتهای گردن کلفت است. سازمان ملل به جای اینکه مستکبرین و جنایتکاران عالم را محکوم کند، اگر راست میگوید رژیم کودک کش که بیش از ۸ هزار کودک یمنی را بی گناه کشته است محکوم کند که نکرده است.

وی ادامه داد: سازمان ملل، رژیم اشغالگر صهیونیستی بیش از ۶۰سال است خانه و کاشانه فلسطینی ها را غصب کرده است را محکوم کند که هر روز جنایت میکند و دولت تروریستی و تروریست پرور آمریکا را محکوم کند، زیرا هر جنایتی که در عالم است منشاء آن دولت امریکاست، نه اینکه جمهوری اسلامی را محکوم کند. این قطعنامه از پیش تعیین شده توسط دشمنان است و هیچ خاصیتی نخواهد داشت.

وی با اشاره به استیضاح رئیس جمهور آمریکا خاطر نشان کرد: استیضاح ترامپ سناریو از پیش تعیین شده است. ازسوی دیگر این عمل نشان از نزدیک بودن افول آمریکا است و بی‌آبرویی آمریکا بیشتر دیده می شود. جانسون و ترامپ دو روری سکه بی آبرویی غرب و عصاره تمدن در حال اضمحلال هستند.

وی گفت: به بهانه استیضاح ترامپ برخی افراد در کشور خواهان استیضاح رئیس جمهور ایران هستند و برای این کار نقشه کشیده اند و می خواهند یک فاصله گذاری ساختگی، در دولت ایجاد کنند، اما آنچه که امت حزب الله می خواهد، تقاضای استیضاح و استعفای رئیس جمهور نیست، بلکه دولت با قدرت و قوت کار کند، با مردم صادقانه رفتار کند و پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: این پروژه از پیش تعیین شده دشمن است و این طرح در لبنان و عراق طراحی شده است و اکنون می خواهند، بلاهایی که برسر عراق می آورند برسر ایران هم آورند. دشمن به دنبال اجرای طرح بی‌دولت سازی جبهه مقاومت است. و رهبری در مرداد ۹۷ فرمودند آنهایی که می خواهند دولت برکنار شود، در نقشه ی دشمن، نقش آفرین هستند.

حجت السلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: دولت باید به‌ کار خود ادامه دهد و در پیشگاه مردم و رهبری پاسخگو باشد. استعفا درمان دردهای جامعه نیست بلکه خود درد مضاعفی بر پیکر امنیت و اقتصاد کشور است. نباید فرصت نفوذ به دشمن دهند. کسانی که می خواستند کشور را گلستان کنند الان با فاصله گرفتن از مسئولیت ها و دولت شانه خالی می کنند، اما مردم قدرت تشخیص دارند و با این کارهای ساختگی فریب نخواهند خورد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت