بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

لزوم نظارت بیشتر مسئولین بر بازار/ سیاسی بازی آفت کشور و انقلاب است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرقدس در سخنانی گفت:مباحث و موضوعات دینی به سه قسم اعتقادات، شرعیات و اخلاقیات تقسیم می شود که توصیه ائمه ما نسبت به فراگیری و پایبندی به مباحث اخلاقی فراوان است و در روایت شریفی از امام کاظم(ع) آمده که لازم ترین علم برای تو علمی است که دل تو را آباد کند و فساد و تباهی دل را برای تو روشن بکند و امام سجاد(ع) در قالب دعا بخش مهمی از باید ها و نباید های اخلاقی را به ما متذکر شده است.
وی در ادامه افزود: دعای بیستم این صحیفه دعای مهم و حائز اهمیت مکارم الاخلاق یعنی همان دلیل مبعوث شدن پیغمبر می باشد و امام(ع) دعا را با صلوات بر محمد بر محمد و آل محمد شروع می کند زیرا در سنت دینی ما صلوات از آداب دعا می باشد که امام سعی در انتقال این سنت دارد و خداوند متعال در آیه ۵۶ سوره احزاب در مقابل جبه نفاق لشگرکشی کرده و خود و تمام ملائکه بر پیغمبر(ص) صلوات می فرستند لذا صلوات مبارزه با نفاق و ابراز محبت و مودت و همچنین یک شعار سیاسی است.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به سالروز بزرگداشت شیخ مفید بیان داشت: روز ۲۲ ربیع الاول سالروز بزرگداشت عالم جلیل القدر و بنیان گذار حوزه های علمیه در عصر غیبت امام زمان(عج)، شیخ مفید می باشد که ایشان در آغاز غیبت امام زندگی می کرده و مکرر مورد عنایت ایشان بوده و در نامه های که از جانب امام زمان(عج) به شیخ مفید رسیده، امام خطاب به شیخ مفید و شیعیان می فرمایند که ما خاندان عصمت شما شیعیان را رها نکرده و فراموش نمی کنیم و بر عملکرد شما احاطه داریم و خبرهای شما از ما پوشیده نیست.

جوکار با شاره به سالروز شهادت شهید مدرس گفت: ۱۰ آذر سالروز شهادت اسطوره ایستادگی و مقاومت در مقابل مستکبرین، مرحوم آیت الله مدرس می باشدکه به روز مجلس نامگذاری گشته زیرا مرحوم مدرس نماینده شجاع و بصیری بود که در جهت منافع ملت و مذهب در مقابل دشمنان می ایستاد و این بزرگوار اندیشه های بلندی داشت که برجسته ترین آن، اندیشه سیاسی عدم جدایی دین از سیاست بود که جمله معروف ایشان ” سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست” ، ترجمان کلام رسول اکرم و ائمه هدی می باشد.

وی ادامه داد: در اسلام اولین شخصیتی که حکومتی دینی تشکیل داد پیغمبر اکرم(ص) بود و امروز آن نادان ها یا مغرض های که بر طبل جدایی دین از سیاست می کوبند، با اندیشه دینی و سیاسی رسول خدا می جنگند و ویژگی دوم شهید مدرس شجاعت و صراحت لهجه ایشان بود در حالی که ایشان در اقلیت و تنها بود ولی با احساس مسئولیت ، فریاد آزادی و استقلال سر می داد.

امام جمعه شهرقدس خاطرنشان کرد: امروز مردم از مجلس و مجلسیان به عنوان مجلس تراز انقلاب اسلامی انتظار دارند که نمایندگان مجلس نه مرعوب تهدیدها و فشارها و نه مجذوب تطمیع ها و وعده ها بشوند و آفت کشور و انقلاب جناحی بازی ها و سیاسی بازی هاست و نمایندگان باید رای را بر اساس تکلیف و وظیفه بدهند و نه بر اساس جناح سیاسی و شهید مدرس را در این مسیر الگوی خود قرار دهند
جوکار با اشاره به بیانات رهبری انقلاب اظهار داشت: در دیدار اخیر رهبری انقلاب با شرکت کنندگان کنفرانس وحدت،ایشان فرمودند که هر جا استقامت باشد پیروزی قطعی است و شکست اخیر رژیم صهیونیستی در برابر حماس نشان این است که هر چه ایستادگی بیشتر باشد دستیابی به پیروزی و پیشرفت قطعی تر است و انشالله به چشم خود نابودی رژیم صهیونیستی را خواهیم داد.

وی با اشاره به تعامل مجلس و دولت بیان کرد: در رابطه با تعامل مجلس با دولت حرف ملت این می باشد که مردم نه مجلس دولتی و نه ضد دولتی می خواهند و مجلسی می خواهند که منافع کشور و مردم را خوب شناخته و آگاهانه و با بصیرت بر سر اصول و ارزش ها ایستادگی کرده و مشکلات و گره های اقتصادی کشور را با تعامل سازنده با دولت و سایر قوا حل کند.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به سخنان حصرت امام (ره) پیرامون مجلس گفت: امام فرمود مجلس در راس امور است زیرا مجلس با قانونگذاری برای حرکت کشور ریل گذاری می کند و اگر مجلس خوب قانون گذاری کند کشور پیشرفت می کند و ولی اگر در رای به طرح ها و قوانین دقت نداشته و مشکلات مردم را در نظر نگیرد و گرفتار سیاسی بازی ها بشود نتیجه آن آشفتگی در کشور می شود.

جوکار ادامه داد: در رابطه با سیاست خارجی مجلس است که می تواند بازدارندگی یا همواری راه را ایجاد کند و آن جایی که طرح ها، لوایح و کنوانسیون ها و آنچه که ما را زیر تیغ دشمن می برد و به صلاح مملکت نیست، مجلس است که با بصیرت و بینش باید در مقابل این موضوعات بایستد و در صورت جناحی بازی مجلس دود این کار به چشم مردم و خود مجلس می رود.

وی با اشاره به روز جهانی معلولین گفت: ۱۲ آذر ماه روز جهانی معلولین و بزرگذاشت این عزیزان است و این نکته مهم است که معلولیت محدودیت نیست و مهم این است که معلولین در جامعه باور و توانمندی های آن ها به حساب آورده شده و به آن ها کمک شود و اداره بهزیستی نیز روحیه اعتماد به نفس و روش بهتر زیستن را به آن ها آموزش دهد و خانواده ها نیز با اصلاح سبک زندگی و در نظر داشتن دستورات اسلام می توانند بسیاری از معلولیت ها را جلوگیری کنند.
امام جمعه شهرقدس در ادامه افزود: سازمان سیا آمریکا صریحا اعلام کرد ولی عهد سعودی مسئول قتل روزنامه نگار منتقد سعودی و کشتار کودکان یمنی است و طبق اعلام دیدبان حقوق بشر بن سلمان تحت پیگرد قضایی است ولی با همه این اوصاف رئیس جمهور آمریکا به جای تروریست اعلام کردن بن سلمان، ملت شریف ایران را ملت تروریست خطاب می کند که دلیل واضح آن این است که عربستان بزرگترین متحد آمریکا در منطقه است و سلاح های آمریکایی را خریده و قیمت نفت را برای منافع آمریکا پایین نگه می دارد و از طرف دیگر حامی اسرائیل است و این نشان دهنده آن است هر کشوری با آمریکا باشد، مشکلی با او نیست اما ملت سرافراز ایران هزینه استقلال خود را می دهد.

جوکار در پایان اظهار داشت: آمریکا امسال نقطه اوج فشاها و تحریم های خود را بر کشور ما وضع کردو گمان می کرد ملت ایران با این تحریم ها فلج و تسلیم می شود و این روزها نیز وضعیت بازار رو به سامان می رود ولی مسئولین باید نظارت بیشتر بکنند که چرا آن روزی که ارز گران شد اجناس گران شد ولی امروز که ارز ارزان تر شده اجناس ارزان نمی شود و در این رابطه دولت،دستگاه قضا، مجلس و مردم باید نظارت کنند تا دشمنان ملت و نظام اسلامی آرزوی تسلیم شدن ما را به گور ببرند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت