بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مباهله، غدیر ثانی است

نشست صمیمانه جوانان با حضور حجت‌الاسلام جوکار امام جمعه شهرقدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت‌الاسلام جوکار امام جمعه شهرقدس در نشست صمیمانه با جوانان ضمن گرامیداشت روز مباهله اظهار کرد: مباهله، غدیر دوم و سند برتری فضیلت اهل بیت علیهم السلام و حقانیت امیرالمؤمنین علیه السلام برای ادامه نبوت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله است که این امر نشان دهندۀ اهمیت بزرگداشت این روز است.

وی گفت: این ایام باید بیشتر شناخته شده و آیه تطهیر و حدیث کسا و برکات آن در جامعه شناسانده شود.

امام جمعه شهرقدس با اشاره به فرارسیدن هفته نماز جمعه گفت: نماز جمعه، اصلی‌ترین تریبون نظام اسلامی است و روز ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در جمهوری اسلامی است.

وی افزود: در حکومت دینی، مسئله نماز و آماده سازی فضا برای اقامه نماز بسیار مورد توجه قرار گرفته و در آیات و روایات به آن اشاره شده است.

حجت‌الاسلام جوکار ادامه داد: «پرداختن به نماز»، یکی از چهار شاخصه حکومت اسلامی و «رسیدگی به امورات مردم»، «محرومیت‌‌زدایی» و «امر به معروف و نهی از منکر» سه شاخصه‌ی مهم دیگر آن است.

وی بیان داشت: بسیاری از انحرافات و هنجارشکنی‌ها ریشه در ضایع شدن نماز دارد و اگر مسئولان بر مسئله نماز سرمایه‌گذاری کنند و از طرفی ادارات، مدارس و خانواده‌ها اهمیت و جایگاه والای نماز را در جامعه گسترش دهند، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

امام جمعه شهرقدس ادامه داد: برخی مسئولان مسائل فرعی و اصلی را تشخیص نمی‌دهند؛ در حالیکه اگر توجه به نماز نهادینه شود بسیاری از منکرات همانند ظلم، فحشا و مسائل غیراخلاقی از بین خواهد رفت.

وی‌گفت: «نماز جمعه» شاخص‌ترینِ نمازها و اجتماع بزرگ مردمی است؛ شرکت در نماز جمعه موجب آمرزش گناهان، افزایش ایمان، اخلاق، تقوا و بصیرت و وحدت و همبستگی مسلمانان می‌شود.

حجت‌الاسلام جوکار با اشاره به اینکه نماز جمعه قرارگاه مرکزی شهر است و تصمیمات دینی، سیاسی، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی در آن اعلام می‌شود، ادامه داد: در نماز جمعه شهرقدس نوجوانان و جوانان در صفوف نماز، حضور باشکوه داشته و با اشتیاق و فعال شرکت می‌کنند و حتی حضور کودکان در مهد آدینه بر نقش آفرینی و پرورش آنها مؤثر است.

در ادامه جلسه درخصوص حضور و مشارکت بیشتر نوجوانان و جوانان در نماز جمعه نظرات و پیشنهادات ارائه و گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت