بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مباهله سند زنده حقانیت اسلام است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام و المسلمین موحد، امام جمعه موقت شهرستان قدس در خطبه های نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته(۱ شهریور ۹۸) ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوا دژ محکمی است که انسان را از لغزش ها محافظت می کند و موجب مقاومت انسان در مقابل مشکلات می شود.

وی افزود: یکی از نعمت های الهی علم است. علمی که در لسان اهل بیت علیه السلام است و انسان را از ظلمت نجات می دهد و امام صادق علیه السلام از علم به عنوان نور تعبیر می کنند. امام کاظم علیه السلام نیز فرمودند تمامی علوم دارای ۴ بخش است. اول علم خداشناسی است و هر انسان خداشناس از ریزش برگ تا آنچه در اعماق دریا و آسمان است را تامل می کند. علم دوم، علم خودشناسی است و اینکه از کجا آمده ایم و در آفاق و انفس تفکر داشته باشیم و اینکه چرا انسان آفریده شده است.

امام جمعه موقت شهرستان قدس ادامه داد: علم سوم، علم هدف شناسی و رسیدن به مقام معرفت است و علم چهارم، شناخت آفت ها و آسیب های تهدید کننده انسان است که موجب فاصله انسان از دین می شود.

وی خاطر نشان کرد: در مسائل سیاسی و اجتماعی نباید وابستگی داشت که این وابستگی عامل سقوط و ذلت خواهد شد. با خدا محوری می توان از تمام بن بست ها عبور کرد و به پیروزی رسید.

حجت الاسلام و المسلمین موحد ادامه داد: به برکت انقلاب اسلامی و خون مطهر شهدا ملت ایران لباس تقوا پوشیده است و مانند کوه در مقابل دشمنان اسلام ایستاده است و به واسطه تقوا زمینه شکست دشمنان هر روز فراهم می شود. از شکار پهباد امریکایی و آزادسازی کشتی غول پیکر نفتکش به پاس تقوا و تبعیت از ولی جامعه است.

وی با اشاره به سالروز به آتش کشیدن مسجد الاقصی خاطر نشان کرد: خواستگاه نظام و انقلاب اسلامی از مساجد است و در ۳۰ مرداد مسجد الاقصی در سال ۴۸ هجری شمسی رژیم اشغالگر اسرائیل اولین نقطه و هدف خود را سنگر امت اسلامی را مورد هدف قرار داد. مسجد الاقصی اولین قبله مسلمین است و بیش از ۲۰۰ متر از سقف این مسجد سوخت. نمادهای ارزشمند در این مسجد به آتش کشیده شد و در نهایت منجر به تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی و واکنش جهان اسلام شد و جنایت اسرائیل باید به تمام جهان اسلام اعلام شود. ۲۷ آیه در قرآن کریم به مسجد اشاره کرده است. مسجد، عبادتگاه، محل رفع همه مشکلات، مرکز حکومت اسلامی و دانشگاه مسلمین است. به همت نظام مقدس جمهوری اسلامی، روز بزرگداشت مسجد در تاریخ جهانی ثبت شد.

وی با اشاره به هفته دولت و یاد شهدای مظلوم انقلاب بیان داشت: از دولتمردان تقاضا داریم برای خدمت خالصانه به مردم و گام برداشتن در مسیر حفظ ارزش های اسلامی تنها با تبعیت از ولی امر جامعه اسلامی حرکت کنند. برای گام برداشتن در مسیر شهدا نباید از جریان های انقلابی غلفت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین موحد با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، بر مبانی و شعارهای انقلاب اسلامی است. شعارهای انقلاب جهانی و مربوط به تمام دوره هاست.

وی در ارتباط با روز مباهله بیان کرد: روز مباهله از افتخارات امت اسلام است. مباهله یک سند زنده برای حقانیت اسلام، مسلمین و اهل بیت علیه اسلام است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت