بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

متولیان امر فرهنگی و کارشناسان کودکان و نوجوانان پاسخگوی سوالات نسل امروز باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، جلسه ستاد نماز جمعه شهرستان قدس با حضور امام جمعه، رییس ستاد نماز جمعه و معاونین برگزار شد.

حجت الاسلام رضا جوکار در جلسه ستاد نماز جمعه ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت امام جعفر صادق علیه السلام و قدردانی از زحمات نیروی انتظامی و ایجاد کنندگان نظم و امنیت در جامعه اظهار کرد: درخشش نماز جمعه شهرقدس در سطح استانی و ملی به لطف الهی و عنایت امام عصر (عج) و نتیجه تلاش فعالان و همراهان ستاد نماز جمعه است.

وی گفت: در کنار مسئله بصیرت به وحدت بیش از هر زمان دیگر نیاز داریم و دشمن در تلاش است که وحدت میان مسلمانان در جامعه، مدرسه، خانواده و قومیت‌ها را از بین ببرد اما با پیروی از سیره اهل بیت و ولایت فقیه وحدت را در جامعه و نماز جمعه تقویت میکنیم.

امام جمعه قدس گفت: برپایی نماز جمعه پویا و تعالی بخش و اجرای برنامه‌های موثر در طول هفته نشان دهنده وحدت و انسجام در مجموعه نماز جمعه است.

وی ادامه داد: نماز جمعه این هفته با محوریت جشن میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با همکاری هیات مذهبی، کانون مداحان و موسسات قرآنی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام تاکید کرد: نسل نوجوان و جوان مورد هدف و سرمایه گذاری دشمن است و باید در جنگ شناختی و رسانه‌ای و ترکیبی همه‌جانبه مراقب باشیم که یک نفر را از دست ندهیم.

وی افزود: در جاهلیت قبل از اسلام دختر را زنده به گور میکردند اما در این جنگ به دختر و پسر رحم نمیکنند آن هم در جامعه‌ای که مجامع علمی و دانشگاهی باید اهمیت و توجه بیشتری به جوانان و نوجوانان شود تا در تیررس دشمن قرار نگیرند.

امام جمعه قدس ادامه داد: جاهلیت مدرن امروزه ممزوج با علم و دانش شده و در این وضعیت باید مراقب باشیم خسارت نبینیم و نیروی انقلابی از دست ندهیم.

وی ادامه داد: دشمن از تصویر حاج قاسم در سازمان ملل و سرود حماسی سلام فرمانده و دیگر اقدامات سیاسی و نظامی ایران اسلامی عصبانی است و هزینه‌های بالایی برای مقابله با کشور می‌کند.

حجت الاسلام جوکار گفت: فضای نماز جمعه شهرقدس الگویی برای جامعه است و باید فرصت‌های بیشتری به این نسل در این عرصه داده شود و به دانش آموزان میدان بیشتری داد.

وی خاطر نشان کرد: دستگاه‌ها و متولیان امر فرهنگی و کارشناسان و متخصصان کودکان و نوجوانان و دانشگاه‌ها باید بیشتر پای کار باشند و هرروز با دانش‌آموزان برنامه داشته و با برپایی نشست‌ها و گفت و گو با آنها ابهامات و سوالات آنها را پاسخگو باشند.

امام جمعه شهرقدس افزود: ستاد نماز جمعه پاسخگو و اجرا کننده امور مختلف در نماز جمعه و جامعه است و باید با نگاه سازنده و اثرگذار پیش رفت.

وی افزود: اولویت برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد نمازجمعه برپایه جذب کودکان، نوجوانان و جوانان قرارگیرد و روی ورزشکاران، هنرمندان، نویسندگان و هیات سرمایه‌گذاری بیشتری داشته باشیم.

در ادامه جلسه پیشنهادات و نظرات توسط اعضای ستادی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسات مصوبات جلسه گذشته مطرح و نسبت به مصوبات جلسه جدید دستورات و اقدامات لازم در دستور کار قرار گرفت.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت