بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

محفل انس با قرآن در اولین شب از دهه مبارکه فجر در مسجد جامع شهرستان قدس

امام جمعه شهرستان قدس: بین قرآن و انقلاب اسلامی، خدمات متقابل وجود دارد / قرآن کتاب انقلاب است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، محفل انس با قرآن در اولین شب از ایام‌الله دهه مبارکه فجر، با تلاوت زیبای سیدجواد حسینی قاری برجسته جهان اسلام و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، آقای گلیکانی فرماندار،فرمانده نیروی انتظامی، دبیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد، رئیس ستاد نماز جمعه، رئیس و اعضای شورای شهر و سرپرست شهرداری، جمعی دیگر از مسئولین، روحانیون و مردم خصوصا جوانان در مسجد جامع شهرستان قدس برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در محفل انس با قرآن کریم که در مسجد جامع شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کتاب انقلاب است به این معنی که انقلاب اسلامی از پرتو عنایات مساجد و مجالس قرآن به پیروزی رسید و قرآن پشتوانه پیروزی و نقشه راه حکمرانیِ دینیِ انقلاب است. این ارتباط دوسویه است؛ قبل از انقلاب چنین مراسماتی مرسوم نبود، همه این برکات و مراسمات، از دستاورد های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: انقلاب بود که قرآن را از مهجوریت خارج کرد. امروز قرآن جزو درس های مدرسه و دانشگاه است. در قبل از انقلاب، قرآن در نقطه مقابل رژیم بود ولی امروزه قرآن ترسیم کننده و نقشه راه انقلاب است.

امام جمعه شهرستان قدس در ادامه اظهار داشت: امروز تنها کشوری در جهان هستیم که می‌توانیم ادعا کنیم قانون اساسی میهن عزیزمان، بر اساس قرآن است. سیاست های اجرایی، بر اساس حاکمیت بر مبنای قرآن است.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: امام راحل، که بر اساس قرآن انقلاب کرد، فرمود: این انقلاب صادر میشود؛ در وصیت‌نامه‌اش افتخار می‌کند که انقلاب، قرآنی است و قرآن را نسخه شفا بخش می‌داند.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان تصریح کرد: هر کجا که برای مسلمانان پیشرفتی حاصل شده است، از برکات و نتایج پیروی از قرآن و تمسک به اهل‌بیت علیهم‌السلام است و اشکالات و ناکامی ها هم بواسطه فاصله گرفتن و عمل نکردن به قرآن است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت