بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: پنج شنبه ۰۳ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

محوری ترین عامل افزایش آگاهی جامعه، مطالعه کتاب است.

امام جمعه شهرستان قدس در جلسه انجمن نهاد کتابخانه های عمومی، مطالعه کتاب را محوری ترین عامل افزایش آگاهی جامعه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، جلسه انجمن نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان قدس با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان تهران، رییس نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان، سرپرست شهرداری، اعضای شورای اسلامی و دیگر مسئولین در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به تناسب روز جلسه انجمن کتابخانه های عمومی با بعثت نبی مکرم اسلام(ص) و موضوع کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: کتاب حکمت به بار می آورد و با بینش دقیق آسیب های در جامعه را کاهش می دهد.

امام جمعه شهرستان قدس افزود: واکسینه کردن جامعه با ایجاد کتابخانه و کتابخوانی، ارتقای سطح آگاهی مردم را بهمراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: محوری ترین عامل افزایش آگاهی جامعه، مطالعه کتاب است.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: هزینه برای ایجاد کتابخانه و ارتقای سرانه مطالعه، سرمایه گذاری اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: استان تهران با ظرفیت و پتانسیل های فراوان در جدول شاخص های ارزیابی نهاد کتابخانه آخر است و این نیاز به توجه بیشتر مسئولان مربوطه در استان و کشور را می خواهد.

وی با اشاره به کمبود سرانه ها بیان کرد: هدف گذاری ۴ ساله صورت بگیرد تا برای راه اندازی کتابخانه شهری و روستای با استفاده از ظرفیت فرهنگسراها و بوستان ها در ابریشم، الهیه، شهرک شهید عزیزی، کوی فرزان و دیگر نقاط مغفول مانده عقب ماندگی ها را تا حدودی جبران نمود.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: بیش از ۴۰ نوجوان نویسنده در شهرستان شناسایی و بعنوان ظرفیت معرفی شدند که مسئولین استانی باید توجه بیشتری به این نوجوانان داشته باشند.

وی گفت: شهرداری‌ها در پرداخت نیم درصد درآمد خود برای کتابخانه‌ها کوتاهی نکنند.

وی در پایان بر راه اندازی کتابخانه سیار، کتابخانه باز ادارات، پاتوق کتاب در فضای سبز و بوستان ها تاکید کرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت