بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مراسم شب شهادت حضرت مسلم بن عقیل در مسجد جامع شهرستان قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،شامگاه امروز، مراسم شب شهادت حضرت مسلم بن عقیل و هانی بن عروه، با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید مجتبی خاتمی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس و جمعی از دوستداران اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاتمی در جمع نمازگزاران محترم این مسجد اظهار داشت: امیر بر دنیا باشیم، نه اسیر دنیا. کسی که معرفت به خدا، پیغمبر و اهل بیت پیغمبر را داشته باشد، ولو در بستر از دنیا برود، مرگ او شهادت گونه است؛ کسی که این معارف را نداشته باشد، مرگش، مرگ کفر، شرک و جاهلیت است.

وی افزود: قانون اساسی امامان، قرآن است. یکی از اهداف ظهور حضرت قائم”عج” احیای قرآن در جامعه است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت