بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مراسم گرامیداشت سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در یادمان دو شهید گمنام بوستان حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،مراسم گرامیداشت سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت در یادمان دو شهید گمنام بوستان حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین بهرامی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت سیدالشهدا علیه السلام، حجت الاسلام والمسلمین ملکی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و دیگر مسئولان شهرستانی نیز حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در سخنرانی گرامیداشت شهدای مقاومت با شاره به سیره سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت اظهار داشت: با شناخت زندگی سردار حاج قاسم فهم انسان از آیات و روایات تغییر می‌کند، حاج قاسم قبل از شهادت و نسخه بعد از شهادت توفیقاتی و عزت و عظمت ایشان کلی حرف در آن است.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار بیان داشت: در این عالم همه چیز دست خداست و اگر کسی میخواهد کار خدایی کند باید در مسیر الهی قرار بگیرد.
ایشان با توجه به متفاوت بودن رتبه ایمان بیان کرد: با شهادت سردار حاج قاسم انقلابی در دنیا به پا شد و این معجزه اخلاص و خدایی بودن است و ایمان او از جنس ایمان واقعی بود.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به سوره مبارکه احزاب خاطر نشان کرد: در میان مومنین افرادی اهل صداقت و پای بند به عهد و پیمانشان هستند.
امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: امروز ما به مسئولانی نیاز داریم که جنس شان از صداقت باشد، اگر مسئولی کار خوبی انجام دادن اعلام کند و اگر اشتباهی کرد با مردم درمیان بگذارند.

ایشان در ادامه افزود: صحبت‌های صریح و شفاف سردار حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران درباره جزئیات حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی چند روزیست در شبکه‌های مجازی با واکنش‌های متعددی روبرو شده است. عده‌ای به دنبال حوادث اخیر گویا منتظر بهانه‌ای بودند تا از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و زحمات و خدمات این سردار فداکار و دیگر همکارانش را زیر سوال ببرند.
به بهانه اتفاقات اخیر ویدئویی از صحبت‌های سردار حاجی‌زاده بازنشر شده است که در آن از پارتی بازی‌ خود برای پسر ۱۷ ساله‌اش می‌گوید که دیدن و شنیدن صحبت‌های این فرمانده در این روزهای پر التهاب خالی از لطف نیست. او اشاره می‌کند که فرزندش برای رفتن به سوریه و دفاع از حرم اهل بیت پافشاری می‌کند و او مجبور به پارتی بازی برای ثبت نام او می شود که در همان سوریه به شهادت می رسد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: شهید سردار سپهبد سلیمانی برای حفظ اسلام و انقلاب اسلامی جان و خونش را فدا کرد و سردار سلامی و سردهر حاجیزاده آبروی شان را دادند.

وی افزود: سرداران مجاهد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل دشمن مقتدرانه و شجاعانه سینه سپر می‌کنند و سپر بلای جامعه می‌شوند و ای کاش همه مسئولان ما اینگونه با صداقت رفتار می‌کردند.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به سوره مبارکه فتح آیه ۲۹ که میفرماید ” اَشِدّاءُ عَلَی الکُفّار رُحَماّْءُ بَینَهُم ” بیان داشت: این آیه شریفه مصداق این است که فرماندهان شجاع ما در مقابل دشمن قاطع و در مقابل مردم متواضع هستند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار، با اشاره به اینکه خانواده‌ های جانباختگان سانحه هواپیمای مسافربری اوکراین این روزها ماتم‌زده و سوگوار آسمانی شدن عزیزانشان هستند، تأکید کرد: عده‌ای فرصت طلب از خون عزیزانشان سوءاستفاده می کنند.

وی درخصوص حضور سفیر انگلیس در تجمعات غیرقانونی مقابل دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت: مردم خواستار اخراج سفیر خائن انگلیس از کشور هستند. همانطور که در سال ۵۷ مردم اجازه ندادند لانه جاسوسی در سفارت آمریکا شکل بگیرد، امروز هم اجازه نخواهیم داد تا سفارت انگلیس تبدیل به لانه جاسوسی شود.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: شهید سردار سپهبد سلیمانی ذخیره الهی بود و متعلق به همه آحاد و در همه جا در کنار مردم حضور داشت.

 

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت