بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مسئولین از شعار دادن وعده هایشان خارج شوند و گره از کار مردم باز کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین موحد، خطیب موقت نماز جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته(۱۵ آذر ۹۸) ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا لباس مستحکمی است که انسان را از گناه حفظ میکند و موجب جلب رحمت خداوند می‌شود و انسان را به‌سوی نور حرکت میدهد. تقوا کلیدی است که انسان را از غوطه ور شدن در ظلمت نجات می‌دهد.

وی افزود: اگر آحاد جامعه گرفتار تاریکی میشوند به این دلیل است که از مسیر تقوا خارج شده اند و حلال و حرام را مراعات نمیکنند. انسان متقی خدامحور است.

وی با اشاره به فتنه آبان ماه بیان داشت: آنچه که کشور را از این فتنه و خطر بزرگ نجات داد، تقوایی است که در وجود و عمل رهبر معظم انقلاب اسلامی بود که توانست سناریو عظیم فتنه جهانی را خنثی کند. هیچ ملتی به سعادت نمی رسد مگر این که ملبس به لباس تقوا باشد. مسئولین توجه داشته باشند که نباید جلسات را در وقت نماز برگزار کنند و بندگی خدا را در مقدمه امور بدانند.

حجت الاسلام والمسلمین موحد با اشاره به روز دانشجو گفت: ۴ ماه پس از کودتای ننگین ۲۷ مرداد، و شهادت دانشجویان خروش دانشجویان آغاز شد. آمریکا خوی گرگ و درندگی دارد و به دنبال غارتگری در کشورهاست و میخواهد به تمام کشورها تسلط داشته باشد. اما با اتکا به ایمان و قرآن و اهل بیت و با داشتن امامین انقلاب، ابهت امریکا شکسته شده و نباید یک لحظه غفلت کرد و مسئولین باید اگاه باشند و نسبت به غارتگری دشمن نباید غفلت کنند.

وی در ارتباط با هجرت ساختارمند و نظامند حضرت معصومه سلام الله علیها افزود: حضرت معصومه سلام الله با هجرت کردن بستری برای تشکیل جهانی حضرت حجت فراهم کردند و شخصیت های برجسته ای همراه ایشان بودند به برکت وجود حضرت معصومه، قم خورشید نشر فرهنگ اسلام ناب محمدی است و از سراسر دنیا نمایندگانی در حوزه علمیه قم پرورش داده میشوند و هرکدام سفیر کشورشان هستند. قم کوفه‌ای کوچک است و پیش از ولادت حضرت این بشارت داده شد.

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان قدس بیان داشت: مساجد و مصلی ها سنگر دفاع از دین هستند و ائمه دین و فقها سنگربان آن هستند. در فتنه اخیر دشمنان به مساجد و مصلی حمله کردند و کتاب مقدس الهی را در مصلی شهرستان قدس به آتش کشیدند و به این مکان مقدس جسارت کردند. این فتنه بزرگ با شجاعت و دوراندیشی رهبر معظم انقلاب اسلامی با شکست مواجه شد. دشمن اصلی آمریکا و اسرائیل است.

حجت الاسلام و المسلمین موحد خطاب به مسئولین تصریح کرد: مسئولین کشور باید چشم، قلب و گوش خود را به فرمایشات و اطاعت از رهبری بدهند. مردم بصیر و آگاه و زمان شناس با حضور خود در صحنه‌های حق مشت محکمی به فتنه گران زدند و سنگرهای انقلاب را حفظ کردند. مسئولین به شکرانه خلق حماسه مردمی باید کمر همت ببندند، از شعاردادن وعده هایشان خارج شوند و گره از کار مردم بگشایند و به مردم خدمت کنند. مردم از مسئولین میخواهند که چشمشان به درون باشد نه به بیرون و گوششان به فرمان رهبری باشد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت