بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مسئولین باید به مردم خدمت کنند و برای اشتباهاتشان عذرخواهی کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته(۸ آذر ۹۸) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدامحوری در زندگی با اشاره به دعای ۲۷ صحیفه سجادیه در ارتباط با اهمیت امنیت از منظر دین مبین اسلام اظهار داشت: در قرآن کریم به تامین امنیت اشاره شده تا بوسیله امنیت از نعمت معیشت و رهایی از گرسنگی و دوری از شر دشمن بهره مند شویم. در این موضوع میتوان به جریان طبس اشاره کرد که مانند جریان اصحاب فیل بود و شن‌های روان بیابان جهت حفاظت کشور مامور تامین امنیت شدند.
وی با اشاره به مقام حضرت عبدالعظیم علیه السلام افزود: زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی در ری برابر با زیارت سیدالشهدا علیه السلام است. ایشان عالمی برجسته و پایبند به امامت سه امام و دارای روحیه شهادت طلبی بودند.
خطیب نماز جمعه شهرستان قدس در ارتباط با معلولین گفت: معلولین انتظار دارند که مردم آنها را باور کنند. آنها دارای توانمندی‌هایی هستند که برخی از انسانهای دارای سلامت جسمی از آن محروم اند.
وی در ارتباط با روز مجلس و انتخابات سال جاری بیان داشت: نمایندگان فعلی مجلس لازم است زندگی نامه شهید مدرس را مطالعه کنند و ایشان را الگو قرار دهند و مدرس گونه اظهار نظر کنند. انتخابات، شاخص مردم سالاری نظام است. انتخابات اسفند سال ۹۸ اولین انتخابات گام دوم انقلاب است و باید سنگ بنا و الگوی سایر انتخابات در سال‌های بعد باشد. آنچه لازم است مردم توجه کنند اینست که با انتخاب و رای دادن صحیح باید مجلس انقلابی، مومن، ولایتمدار و متدین و کارآمد تشکیل شود و خون به دل رهبری و ملت نکند و پشت دشمن را به لرزه درآورد.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار ادامه داد: کسانی که قصد کاندیداتوری مجلس دارند اول باید بین خود و خدا حساب و کتاب کنند تا ببینند برای خدا خدمت میکنند یا برای خرمای دنیا. بدانید که وکالت و نمایندگی منصبی سنگین و سخت است که هرکس نمی تواند عهده دار آن شود. مردم به شما اعتماد میکنند و این حق الناس به گردن شماست. کسی که نمی تواند از عهده این کار براید خود را گرفتار عذاب جهنم نکند. کسی که عهده دار قانونگذاری میشود نباید پیش از رسیدن به صندلی سبز بهارستان قانون را زیر پا بگذارد.
وی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با بسیجیان گفت: نیروی انتظامی و بسیج و سپاه وارد میدان شدند و سخت کار کردند و وظیفه خود را انجام دادند لیکن کاری که مردم انجام دادند از هر حرکتی والاتر بود.
امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: مردم سنگ تمام گذاشتند و وظیفه خود را مثل همیشه شناختند و در عین اینکه مطالبه داشته و دارند و به بسیاری از سو تدبیرها و ناپختگی‌ها اعتراض دارند اما صف معترض را از متعرض جدا کردند و صبرکردند مطالبات آنها از زبان مسئولین و خادمانشان گفته شود. حال نوبت مسئولین است. مردم امنیت و انقلاب را حفظ کردند و نگذاشتند به سفره و صندلی خدمت مسئولین آسیبی برسد. مسئولین باید قدر مردم را بدانند و برای شکرانه حضور مردم خدمت کنند و از مسئولیت‌ها شانه خالی نکنند. اینکه عالی‌ترین مسئول اجرایی کشور از اجرایی شدن سهمیه بندی بنزین اطلاع نداشته باشد خیلی زشت و عذر بدتر از گناه است.
وی خطاب به مسئولین گفت: راه حل رفع مشکلات کشور حضور داشتن میان مردم و عذر خواهی به‌دلیل اشتباهاتی است که مرتکب شدند. نگذارید همه جا رهبری خود را فدا کند و سو تدبیرها را مدیریت کند. بعضی ها اعتراف به اشتباه میکنند اما اعتراف آنها دیرهنگام است.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار با اشاره به حمله به سفارت ایران در عراق تصریح کرد: ایران و عراق از هم جدانشدنی است و این توطئه دشمنان است که میخواهد بین نیروهای مسلح و نیروهای نظامی و مرجعیت ایران و عراق فاصله بیندازند اما هیچ غلطی نمیتوانند بکنند. مسئولین دولت پس از ۶ سال متوجه شدند که مذاکرات برجام نافرجام است و مقاومت بهتر از تمایل به همکاری جواب میدهد درحالیکه از سالها پیش رهبری هشدار داده بودند و فرمودند نسبت به برجام خوش بین نیستم. حال باید تکیه به منابع داخلی و جوانان که سرمایه عظیم کشور هستند، داشت و از سرمایه‌های داخلی استفاده کرد. بصیرت و درایت و حس خدمتگزاری لازمه مسیولیت پذیری است.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت