بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مسئولین فریب تغییر تاکتیکی دشمن را نخورند

 به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت السلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های عبادی سیاسی این هفته (۱۷خرداد ۹۸) ضمن تبریک عید فطر و سفارش نمازگزاران به رعایت تقوایی الهی و خدا محوری در امورات زندگی در ادامه شرح دعای مکارم اخلاق و دعای ۲۰ صحیفه سجادیه امام زین العابدین(ع) به عوامل جذب رزق و روزی در زندگی اشاره کرد و اظهار داشت: اولین عاملی که در زمینه کسب روزی حلال در روایات به آن تاکید شده است مسئله کار و تلاش است. دین اسلام دین تک بعدی نیست و فقط به عبادت رکوع و سجود نپرداخته است بلکه بخشی از عبادت را کار و تلاش و کسب روزی حلال می داند.

وی ادامه داد: در اسلام روز تعطیل نداریم و در روز جمعه به نظافت، صله رحم و کسب روزی حلال و نماز جمعه اشاره شده است. خداوند در سوره مبارکه جمعه آیه ۱۰ مؤمنان را به سوی نماز جمعه دعوت می کند و در آیه قبل آن اشاره به تعطیلی فعالیت دنیوی دارد و بعد از آن می گوید دوباره در زمین خدا برای کسب روزی حلال پراکنده شوید تا از فضل خدا بهره گیرید و یاد خدا کنید. ‌
خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: اسلام دینی است که مادیات و معنویت را در کنار هم می بیند. کار و تلاش برای کسب روزی حلال و عبادت است و کسی که در این راه از دنیا رود اجر شهید برای او حساب می شود و این نشان از ارج نهادن به کار و کارگر است. خداوند کسی که تلاش برای کسب روزی نکند دعای او را به اجابت نمی رساند. در اسلام بسیاری از سوالات بر اساس حرفه و فن و مهارت و شغل است.

حجت السلام و المسلمبن جوکار گفت: هنر این است که کار تلاش و زندگی انسان در راه کسب روزی حلال و آخرت باشد.
اگر روزی حلال نباشد آخرت هم نیست زیرا انسان از مجرای آن می تواند برای آخرت خود اندوخته داشته باشد و فروعات دین را انجام دهد و معیشت حلال خانواده خود را تامین کند.
امام جمعه شهرستان قدس بیان داست: ۳۰ خرداد ماه آیت الله سغیدی در زندان رژیم ستم شاهی به شهادت رسید یاد و نام همه شهدا که مقاومت کردند را گرامی می داریم.
وی ادامه داد: خداوند در قرآن در آیه ۵۲ سوره مبارکه مؤمنون و آیه ۹۲سوره مبارکه انبیاء اشاره به این دارد که مسلمانان همه بابد یک امت واحده باشند و امت هم باید واحده باشد. عبودیت و تقوایی الهی ثمره امت واحده است که زمینه ساز تقوای الهی و تشکیل حکومت جهانی است. راه شهدای ما برای هدف مقدس بود و رهبرمعظم انقلاب در ۱۴ خرداد، نماز عید سعید فطر و در دیدار با کارگزاران نطام تاکید بر موضوع دکترین مقاومت داشتند و دشمنان هم اعتقاد دارند راه امام دکترین مقاومت بود و باید برجسته سازی امت واحده اسلامی کنند. باید گفتمان سازی شکل بگیرد و شرط موفقیت در مقابل دشمن توجه به ترفند دشمن برای تضعیف مقاومت و نزدیک نیامدن آمریکایی‌هاست که آنها بدقدم هستند و هر حا باشند آنجا را نابود می‌کنند و بنابر وعده خدا امت واحده شکل گیرد.

امام جمعه شهرستان قدس در توصیه به بحرینی ها و سعودی ها گقت: بحرینی ها گول آمریکا را نخورند و سعودی هم  از راهی که رفته اند، توبه کنند و حکام سعودی از سرنوشت حکام متطقه عبرت گیرند. آنهایی که دست در دست آمریکا بودند چه بر سر آنها آمد و تاتوانستند آنها را غارت کردند و سپس تاج و تخت آنها را از بین بردند و این اقدامی که یهودی ها می خواهند انجام دهند در راستای اقدام ۱۰۰ ساله آنهاست.

وی ادامه داد: ۸ شوال در ۹۶ سال پیش در سال ۱۳۴۴قمری سالروز تخریب قبور ائمه اطهار است. آل سغود و وهابیت تکفیری نظام سیاسی حربه استعمار برای مبارزه با اسلام راستین و اسلام ناب است و قبور ائمه را تخریب کردند و ابن یکی از خباثات آنهاست. در تاریخ وهابیت تکفیری در عربستان سعودی ما مرتب از فتارهای بی رحمانه آنها خبر داریم. آنها به حرمین شریفین و زایربن در حالی که خود را خادمین حرمین می دانند، خیانت کردند. در سال ۶۶ کشتار زائران به دست آمریکا ، سال ۹۴ فاجعه مکه و مدینه و اعدام عالم انقلابی شیخ تمر و اخیرا تعدادی از جوانان شیعه را قتل عام کردند گروه های تکفیری و انتحاری که در افغانستان و پاکستان و سوریه دست به انفجار می رنند و الان هم از روی شیعه هراسی دست روی دست دشمن درجه یک اسلام گذاشتند. شدیدترین و پر کینه تربن دشمن ‌مؤمنان، یهود است.
وی افزود: یهود در مخالفت ایران با آمریکا هم پیمان هستند در حالی که در حمایت از مردم فلسطین ساز جدایی زده و اجلاس به پا می کنند و رهبر آنها گفته است که عرب ها ما را فروختند. در مکه همایش بر پا می‌کنند و پیر خرفت عربستان بدون فکر و خواندن رونوشت گفت، این اجلاس، اجلاسی مصیبت بار و بدبخت کننده است و این کلمه دست خوش فضای مجازی قرار گرفت. ‌
امام جمعه گفت: عرب های منطقه با صهیونیست‌ها برای معامله قرن هم پیمان شدند و این معامله خیانت قرن است و بیش از یک قرن است تنها خیانت می کنند که همان آنها را به نام معامله قرن جمع کنند. اینها به خاطر شکست در مقابل انصار الله یمن و مخالفت با ایران است و دبیر کل اجلاس گفت این برای خروج از باتلاق یمن است و آبروی آنها در دنیا رفته است و همه میدانند اینها در حال سواری دادن به آمریکا و رژیم صهیونیستی است و وجهه اسلامی آنها گرفته شد و با رجز خوانی می خواهند مذاکره کنند که ابن حرف آنها طنز سیاسی است و بهترین طنزی است.

وی بیان داشت: امریکا که گنده عرب هاست برای اینکه نظم خلیج فارس به هم نخورد گفت ناو نمی آوریم و جمهوری اسلامی را با همین مسئولین قبول داریم در حالی که قبلاً خط و نشان می کشید و الان با هیچ پیش شرطی حاضر به مذاکره اند و همه واسطه شده اند اینها نتیجه مقاومت است. آنها برای انتخابات نیاز به مذاکره دارند و مذاکره مستقیم با ایران می خواهند اما رهبر معظم انقلاب فرمودند ما مذاکره نخواهیم کرد.
خطیب نماز جمعه ادامه داد: نیم وجبی های منطقه اظهار شرط و شروط دارند که شرط و شروط شان را با خودشان به گور خواهند برد. مسئولین باید متوجه باشند که تغییر تاکتیک دشمن موجب فریب نشود و رهبر ما هوشیار تر هستند. مسیولن هم گوش به فرمان هستند و ما دچار مشکل نخواهیم شد.
حجت الاسلام و المسلمین جوکار تصریح کرد: ۲۰ خرداد روز صنایع دستی است ‌امسال که سال رونق تولید است حمایت مسیولین را می طلبد و از خانواده هایی که کار صنایع دستی را انجام می دهند با توجه به سال رونق اقتصادی لازم است تسهیل موانع کنند و نمایشگاه دایمی برای محصولات صنایع دستی ایجاد شود و کسانی می توانند صنایع در خانه و کارگاه ایجاد کنند در این نمایشگاه عرضه محصولات خود را عرضه و در کنار آن کار شرکت تعاون ایجاد کنند وحلقه وصلی برای تولید و بازار فروش شوند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت