بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مسئولی که بخواهد پشت پا به انقلاب اسلامی بزند، مردم او را با لگد بیرون خواهند کرد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته(۶ دی ۹۸) ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی و خدامحوری در همه امور زندگی با اشاره به تقدم امنیت بر اقتصاد اظهار داشت: اگر کسی نعمت امنیت و آسایش را نادیده بگیرد و ناسپاسی کند، خدا لباس ترس و گرسنگی براندام او می پوشاند. خداوند بر مردم رهبری دینی و الهی فرستاده است و باید از نعمت رهبری فرمانبری داشته باشیم.
وی افزود: حضرت زینب سلام الله علیها الگوی تقوای عملی است و عظمت ایشان به اندازه‌ای است که امامان معصوم ایشان را تکریم می‌کنند. علم حضرت از خزانه غیب و از محضر معصوم است و رمز بزرگی ایشان اینست که الگوی تمام عیار بصیرت و ولایتمداری و موضع گیری و حرکت براساس تکلیف الهی است که بصیرت حضرت با عبودیت و تقوای الهی به‌دست آوردند و در مسیر خدا بندگی، حرکت و ولایتمداری کردند.

قیام ۹ دی نقطه عطف انقلاب اسلامی شد

حجت الاسلام و المسلمین جوکار ادامه داد: بصیرت ۹ دی برگرفته از بینش و بصیرت حضرت زینب سلام الله علیها است. قیام ۹ دی سال ۸۸، قیام خودجوش مردمی و فراگیر و آگاهانه مبتنی بر بصیرت و ولایت مداری بود. این روز نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی شد.
خطیب نماز جمعه شهرستان قدس گفت: از سال ۵۸ فتنه ها و طرح‌های دشمن آغاز شد ولی موفق نشدند. فتنه‌های دشمن در سال های ۶۸، ۷۸ و ۸۸ نقش بر آب شد. دشمن در سال ۹۸ بر انتخابات پایان سال فتنه دیگری داشت که باز هم سرکوب شد و تیرشان به سنگ خورد. مردم با روحیه و صبر و استقامت انقلابی علیرغم دلخوری از بعضی مسئولین به صحنه آمدند و حضور خود را به اثبات رساندند و در پای انقلاب مهر تایید زدند و از رهبری و امام انقلاب دفاع کردند و اعلام کردند پای انقلاب اسلامی ایستاده اند. دشمن گرد و خاک زیادی در فضای مجازی، رسانه ها و ماهواره ها به پا کرد اما با درایت و تدبیر مقام معظم رهبری و با هوشیاری و بصیرت مردم باز هم موفق نشدند.

وی بیان داشت: دشمن دست‌بردار نیست. قضیه فتنه های دشمن با انقلاب اسلامی مانند قضیه طوفان با دریاست. تا زمانی که دریا هست، طوفان هم هست. هرچه دریا وسیع تر و عمیق تر باشد طوفان آن هم سنگین تر است. کسانی اهل دریا هستند و دریا را می شناسند غالبا گرفتا موج دریا نمی شوند، کسانی در موج دریا غرق میشوند که دریا را نمی شناسند. مردم جز نیروهایی هستند که عده ای ساحل نشین و عده ای ملوان دریا هستند و گرفتار موج دریا نمیشوند. اهل دریا قدر کشتی و بهتر از آن قدر ناخدای کشتی را خوب می دانند و میدانند که آنچه نجات شان میدهد ناخدای ماهر کشتی است. انقلاب اسلامی ایران کشتی نوح است و ناخدای این کشتی رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب است که این کشتی را از تلاطم طوفان ها و امواج بارها نجات داده و اهل این کشتی که در حال حرکت است مردم ملت های دیگر دنیا را سوار می کند.
امام جمعه شهرستان قدس ادامه داد: کشتی انقلاب اسلامی به ناخدایی و سکان داری رهبر انقلاب همه طوفان ها را در هم می شکند و برای زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت، هر کسی که اهل نجات است را به سرمنزل مقصود می رساند. امروز کشورهای مختلف منطقه سوار بر کشتی انقلاب شده اند و مسیراین کشتی حق است تا مسافران این کشتی را به سرمنزل مقصود برساند.
وی خطاب به مسئولین تاکید کرد: مسئولین باید قدر دارن، مطیع و فرمانبردار رهبر حکیم و عالیقدر انقلاب اسلامی باشند که حرف رهبری حق است و همچنین باید قدر مردم صبور و شکور باشند. مردمی که پشت پا به انقلاب اسلامی نمی زنند چون قدر انقلاب را می دانند. اما اگر مسئولی بخواهد پشت پا به انقلاب اسلامی و یا پشت پا به آرمان ها و مقدسات انقلاب اسلامی بزند، مردم او را با لگد بیرون می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار در ارتباط با اهمیت زنده نگه داشتن قیام ۹ دی پیشنهاد داد: برای قیام ۹ دی مانند دستاورد های دفاع مقدس، بنیادی درست شود و مانند تاریخ دفاع مقدس آثار این روز حفظ شود و عمارهای زمان شناخته شوند. باید قیام ۹ دی را انقلاب سوم بنامیم.

وی بااشاره با انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مردم برای ناکام کردن و در هم کوبیدن دشمن در انتخابات پرشور شرکت کنند. انتخابات ضامن نشاط و حرکت ملت است. حضور در انتخابات می تواند مشت محکمی بر دهان بدخواهوان انقلاب اسلامی و کسانی که برنامه ریزی کردند تا انتخابات را به هم بریزند، باشد. ملت ایران در انتخابات شرکت می کند و انتخاب باید درست باشد و به انتخاب خود ببالیم و درآینده از انتخاب خود پشیمان نشویم تا با انتخاب اگاهانه مجلس انقلابی، متدین و تاثیر گذار بر دولت تشکیل شود و جلوی کم کاری و یا انحراف دولت را بگیرد.

وی در ارتباط با سالروز نهضت سواد آموزی بیان داشت: علم و سواد در اسلام و انقلاب اسلامی اهمیت دارد. پیش از انقلاب ۴۰ درصد کودکان بی سواد بودند و مدرسه نمی رفتند و بیش از دو سوم زنان سواد خواندن و نوشتن نداشتند اما پس از انقلاب اسلامی زنان فرهیخته فراوان در جامعه داریم. انقلاب اسلامی کشوری را که با اکثریت بیسوادی بود، به رتبه ۱۵ علمی در جهان رسانده است و میتوان گفت در این چهل سال هرروز حدود ۳۷ کلاس درس پس از انقلاب ساخته شده است. مردم باید بدانند که با آگاهی و بینش و بصیرت باید سرنوشت خود را رقم بزنند. پیشنهاد میشود همه مساجد مرکز سواد آموزی شود تا علم و دانش در طرح مشترک نهضت سواد آموزی و مساجد فراگیر شود.

خطیب نماز جمعه شهرستان قدس با اشاره به دوربرگردان سرخه‌حصار تصریح کرد: در گذشته این دوربرگردان از جلو نفت پارس بوده اما به‌لحاظ ایمنی از طریق راه و شهرسازی بسته شده و راه دیگری برای استفاده مردم بازنشده است. مدیریت شهری قدس طرح‌هایی بر ایجاد تقاطع غیرهمسطح دارد اما در حوزه کاری شهرداری استان تهران است. تقاضا داریم مدیریت شهری استان تهران نسبت به ایجاد تقاطع غیرهمسطح اقدام کند و جز اولویت های کاری خود قرار دهد و به این خواسته و مطالبه مردم توجه کند.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت