بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مسئولی که تفکر بسیجی ندارد نمی‌تواند مشکلات کشور را حل کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس ،حجت الاسلام والمسلمین جوکار، امام جمعه شهرستان قدس در همایش بزرگ بسیجیان اظهار داشت: امام راحل عظیم الشان در اقدام الهی تفکر ارزشمند بسیجی که یادگار ارزشمند انبیای الهی و ائمه هدی علیه السلام بود را احیا کرد و درخت طیبه بسیجی را در ایران اسلامی غرس کرد.

وی افزود: امسال درخت چهل ساله انقلاب اسلامی به تکامل خود رسیده و ثمرات شیرین یعنی منظومه فکری بسیج در ایران اسلامی و سایر کشورهای اسلامی دیده می شود. بسیج تنها یک سازمان و تشکیلات نیست بلکه بسیج تفکری است که از انبیا الهی رسیده است.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: بسیج در همه حال و در همه جا در کنار مردم و از جنس مردم است. در فتنه ۹۸ که حرکت از پیش تعیین شده دشمن بود، آنچه فتنه دشمن را خاموش کرد، تفکر بسیجی ملت بود.

وی بیان داشت: مردم با فرمایش رهبر معظم انقلاب(مدظله ) و در عین حال که از ناملایمات گله داشتند باز هم با تفکر و بصیرت بسیجی خود در زمانی که دشمن از مطالبات به حق تنها سو استفاده کرد، به صحنه آمدند و در شهرهای مختلف راهپیمایی کردند و چشم فتنه را کور کردند. آنچه توانست مشکل را حل کند حضور ولایتمدارانه و با بصیرت مردم بود.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار با اشاره به اغتشاشات اخیر ادامه داد: اگر مسئولی در کشور تفکر بسیجی نداشته باشد، نمی تواند مشکلات کشور را حل کند. نیروهای بسیجی جهاد فی السیل الله کردند و هیچ سرزنشی باعث عقب نشینی آنها نشد. مردم این شهر از اغتشاشگران جدا هستند و بسیجیان و فرمانده بسیجیان خاضعانه و متواضعانه به کف میدان آمدند.

وی بیان داشت: امروز مملکت نیازمند وحدت است و آنچه محور اساسی است، ولایت فقیه است. به علاوه درعین مطالبه گری، حفظ وحدت در اولویت است. جمع بسیجیان باید وحدت و انسجام درونی میان مردم ایجاد کنند. امروز باید در جامعه روشنگری کرد و به شبهات پاسخ آگاهانه و عالمانه داد.

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: در گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب محور توسعه و پیشرفت کشور را جوانان قراردادند. جوانانی که دارای تفکر بسیجی هستند و مسئولان باید تکیه گاه و حامی جوانان بسیجی باشند.

 

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت