بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۴۰۲
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مسجد محل اجتماع جوانان است؛ باید برای تمام شئون زندگی آنان برنامه داشته باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، شامگاه امروز مراسم قرعه‌کشی چهارمین دوره مسابقات فوتسال جام شهدای جرین، با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس، دکتر حق‌وردی نماینده محترم مردم در مجلس، امام جماعت و هییت امنای مسجد و جمعی از جوانان و نمازگزاران، در مسجد حضرت موسی‌بن‌جعفر علیه‌السلام برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، به ویژه سیدالشهدای مقاومت و همچنین شهدای جرین گفت: ملت غیور ایران، چشم فتنه را در ۹ دی ماه ۸۸ کور کردند و خائنین و مزدوران را از صحنه زندگی سیاسی و اجتماعی حذف کردند.

وی افزود: بصیرت، برگفته از حضرت صدیقه طاهره سلام‌الله‌علیها است؛ یعنی باید بصیرت فاطمی را در جامعه اسلامی نهادینه کنیم.

امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به اهمیت توجه به نسل جوان اظهار داشت: آنچه که امروز در کنار ورزش و نشاط بسیار حائز اهمیت است، توجه به مسئله بصیرت و دشمن شناسی است؛ یکی از مهمترین نقشه های دشمن به انحراف کشیدن جوانان و نوجوانان و در نتیجه خانواده هاست.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار در ادامه ضمن تأکید بر نگاه ارزشمند سردار سلیمانی که فرموند: مرزبندی نکنید و همه را درون مسجد راه بدهید؛ اذعان کرد: مسجد محل اجتماع جوانان است و مسجد باید بتواند برای تمام شئون زندگی آنان برنامه داشته باشد. برگزاری برنامه های ورزشی در مسجد، نشان دهنده این است که فطرت پاک جوانان به دنبال پیوند مسجد و نشاط جوانان است و این مایه خرسندی است که باید تقویت و حمایت شود.

امام جمعه شهرستان قدس در پایان تصریح کرد: روزانه ما در حال شهید دادن در عرصه فرهنگی هستیم؛ تنها جایی که به فرموده حضرت امام خامنه ای مدظله العالی، سنگر در برابر تهاجمات فرهنگی دشمن است، مسجد است و باید امور را در مساجد به جوانان سپرد و جوانگرایی را در مساجد که سنگر های انقلاب هستند نهادینه کرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت