بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مسولین به جای اعتماد به کدخدا به فضل خدا امیدوار باشند/معلمان در مقابل سند ۲۰۳۰سنگربانی کنند

امام جمعه شهرستان قدس گفت: گره زدن اقتصاد به برجام و خارج از کشور و باور نداشتن به توان و ظرفیت داخلی یک تاوان جبران ناپذیر است و مسئولین ما به جای اعتماد به امریکا به رهنمود های مقام معظم رهبری گوش فرا دهند.

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس حجت السلام والمسلمین جوکار در نماز عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه  ۱۳ اردیبهشت که با حضور پر شکوه نمازگزاران برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و خدا محوری در زندگی در ادامه بحث خود در ارتباط با وظایف منتظران در عصر غیبت اظهار کرد: وظیفه اول ما معرفت و شناخت امام و اینکه امام و جایگاه امام را بشناسیم و بدانیم که امام قلب عالم وجود است .جایگاه امام نور دهی و تقویت کننده همه موجودات عالم و هویت بخشی است. اگر تمام عالم باشد اما امام نباشد آن جامعه کار آرایی نخواهد داشت. نقش هدایت گری و محوری امام را باید بشناسیم و بدانیم که اگر امام نباشد عالم و مخلوقات عالم نخواهند بود .

وی ادامه داد: بعد از شناخت امام باید نسبت به او مودت و محبت داشت و آنها را دوست بداریم و زندگی خود را با آنها تطبق دهیم، همانطور که در زیارت جامعه کبیره میخوانیم وظیفه ما دل دادن و پیوند دادن دل با امام زمان است .

خطیب نماز جمعه سومین وظیفه منتظران رابرقراری رابطه دوستی با امام زمان بیان کرد و گفت: ما باید مطیع و فرمانبردار امام زمان باشیم و انچه را که از ما انتظار و خواسته دارند آن را انجام دهیم و در زیارت جامعه کبیره هم به ان اشاره شده است در فرازی که گفته می شود” ما از خود نظری نداریم آنچه که رای و نظر شما ست و ما مطیع ان هستیم.”

امام جمعه ادامه داد: چهارمین وظیفه ما در عصر غیبت امام زمان (عج) نصرت و یاری ایشان است و اینکه ما به امام زمان یاری رسانیم ، این یاری رساندن باید در واقعیت زندگی باشد و یک شعار نباشد .همانطور که  جدش سید الشهداء (ع) نیاز به یاری داشت و خیلی از شیعیه ها او را یاری نکردند.

وی ادامه داد: در جامعه امروز که امام در غیبت است باید دین، حکومت اسلامی،  مذهب که به نیابت از امام عصر ( عج ) تشکیل شده است را یاری کنیم و نسبت به دین ، ولی فقیه و فقهای دین بی تفاوت نباشیم.  امام راه اطاعت و نصرت را به ما یاد داده است در پاسخ نامه یکی از یاران خود فرمودند: شیعیان ما باید همدلی ،برادری ،وحدت و با هم بون در دلهایشان باشد و همدیگر را کمک کنند. دومین خصوصیت انها پایبند بودن به عهد و پیمانی که با امام بسته اند.

امام جمعه شهرستان قدس  با اشاره به روز های پایانی ماه شعبان بیان کرد: در روزهای پایانی ماه مبارک شعبان هستیم و از این روز های پایانی این ماه نهایت بهره را ببریم و اشاره به سخن امام رضا (ع) که به اباصلت داشتند” در روزهای پایانی این ماه خدا را بسیار یاد کنید، استفغار، تلاوت قرآن، ادای دین ,رفع کینه و کدورت ، و تا می توانید خدا را بسیار یاد کنید .

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان ماه خودسازی و معنویت گرایی و ماه فرهنگ سازی ارزشهای اسلامی است ماه رمضان ماه بهار قرآن و معنویت است که به نحو احسن از این ماه بهره کافی را ببرید .

وی ادامه داد: دراین روزهایی که به ماه رمضان نزدیک می شویم یاد کنیم از دو عالم بزرگ شیعه شیخ صدوق که ۱۵ اردیبهشت روز بزرگداشت اوست و شیخ کلینی که روز۱۸ اردیبهشت را هم به نام او نام نهادند. انها میراث داران مرزهای اعتقادی شیعه هستند، و چهار کتاب حدیثی که معروف به کتب اربعه است  از قدیمی ترین کتب حدیثی و روایی ما هستند که مربوط به شیخ صدوق و شیخ کلینی و شیخ صوسی است.یاد انها را گرامی می داریم.

وی ادامه داد: در این ایام یاد شهدای والا مقام شهرستان و بالاخص شهدای عملیات بیت المقدس در جریان آزادسازی هویزه که از ۱۰اردیبهشت شروع و تا چهارم خرداد ادامه دارد را گرامی می داریم، همچنین شهید والا مقام طلبه که در هفته گذشته بی هیچ جرمی و دلیلی در مقابل حوزه علمیه  مورد اصابت گلوله اشرار قرار گرفت و به درجه فیض شهادت رسید را گرامی می داریم و از نیروی انتظامی که در کمتراز ۲۴ ساعت قاتل او را به سزای عمل خود رساند را تشکر میکنیم .

امام جمعه گفت:: در باب شهادت این شخص قاتل عامر بود و کسانی که عامل هستند و دستور می دهند و در کنار آن فضای را آماده می کنند باید به سزای عمل خود برسند و از مسئولین می خواهیم که تصمیماتی در ارتباط با رفتار در فضای مجازی بگیرند و فقط در زمان رای گیری و جمع کردن آرا با فضای افسار گسیخته فضای مجازی مبارزه نکنندو زمانی که در مسند قدرت هستند نسبت به ساماندهی فضای مجازی برخورد کنند

وی ادامه داد: امروز فضای مجازی ابزاری برای از بین بردن بعضی از افراد چه ترور  شخصی و چه ترور شخصیتی انها شده است . وچه بسیارند افرادی که در فضای مجازی مورد هتک حرمت ،دروغ پردازی، توطئه ها، هتاکی ها  و تهمت قرار گرفته اند و مسئولین باید مدیریت و سازماندهی کنند و کسانی که دستشان می آید کاری نکنند این آتش دامن آنها را خواهد گرفت.

وی ادامه داد: از نیروی انتظامی به خاطر اجرای طرح ناظر در جهت مقابله با بی حجابی قدردانی می کنیم .

خطیب نماز جمعه یاد اور شد: روز ۱۳ اردیبهشت به نام روز مطبوعات نام گذاری شده است و از فعالین این حوزه مطبوعات و اهالی قلم تشکر می کنیم و از آنها می خواهیم که در خدمت انقلاب و اسلام گام بردارند.

جوکار گفت: ۱۸ اردیبهشت روز هلال احمرو صلیب سرخ است این روز را گرامی می داریم و از کسانی که در زمینه امداد رسانی تلاش می کنند خصوصا در حادثه اخیر مناطق سیل زده کشور همراه آحاد مردم ،ارتش و نیرو های سپاه و کمیته امداد کمک کردند قدردانی می کنیم .

وی ادامه داد: روز ۱۸ اردیبهشت روز بیماریهای خاص وصعب العلاج است و در این رابطه اولین قدم پیشگیری است  تا تن سالم داشته باشیم و در وهله دوم کمک همگانی به این بیماران در جهت درمان و در کنار آن کمک به مشکلات معیشتی آنها داشته باشیم .

حجت السلام والمسلمین جوکاربیان کرد: در روز ۱۸ اردیبهشت ۹۷ امریکا از برجام نا فرجام خارج شد و خروج امریکا از برجام یک تهدید برای امنیت  جهان است و بعضی در داخل کشور  به این انتظار نشسته ا ند که دولت ترامپ به سر آید و با روی کارآمدن دولت جدید،آمریکا دوباره به برجام برگردد که خیالی اشتباه است ، چرا که دموکراتها و اوباما این زمینه را فراهم کرده بودند و ترامپ آن را اجرا کرد، و چه ترامپ و یا دولت دیگری که برسر کار آید آنها به برجام بر نمی گردند مگر اینکه یک مذاکره جدید برگزار شود و امتیازهایی از ایران بگیرند. این را بدانند که ما دیگر با آمریکا مذاکره نمی کنیم.

درسهای که ایران اسلامی باید از برجام بگیرد.

امام جمعه در ارتباط با برجام گفت : برجام درسهایی به ما آموخت:  امریکا قابل تعامل نیست. ماهیت دشمنان ما روشنتر شد. نتیجه انعطاف در مقابل دشمن این است که او پیشروی می کند. اروپا نیز در این قضیه برجام با امریکا همراه بود. گره زدن اقتصاد به برجام و خارج از کشور و باور نداشتن به توان و ظرفیت داخلی یک تاوان جبران ناپذیر است و مسئولین ما به جای اعتماد به امریکا به رهنمود های مقام معظم رهبری گوش فرا دهند.و آنها همه سخنان ایشان را به یک لبخند و امضای  وزیر خارجه آمریکا دادند.

امام جمعه گفت: ای کاش دولت ما در این ۵-۶ سال برجام نافرجام عمر خود را به اقتصاد داخلی صرف می کرد. و امیدواریم که مسئولین ما به جای امید به کدخدا به فضل خدا امیدوار باشند.انچه رهبر پیش بینی می کرد همان شد و همانگونه که فرمود : من به برجام امیدوار نیستم و برجام تکرار دشمنی امریکا ست.اعتماد به شیاطین و کسانی که با اصل وجود شما مخالف هستند خطای بزرگی است  گوش ندادند و امروز تنها راه مقابله با دشمن ایستادگی است.

حجت السلام والمسلمین جوکار گفت: هفته معلم را گرامی می داریم و رهبر معظم انقلاب در دیدار با معلمان فرمودند: خداوند از کسانی که روحیه انقلابی را تضعیف می کند نمی گذرد و سپس اشاره ای به سند ۲۰۳۰ در آموزش و پرورش داشتند که سند ۲۰۳۰ یعنی تربیت کردن سرباز برای دشمن که می خواهد ما کودکان خود را بر اساس الگوی غربی تربیت کنیم  ما در اسلام الگوهای بسیاری برای تربیتی  فرزندانمان داریم .

امام جمعه شهرستان قدس تصریح کرد: علی رغم تذکرات بسیار دیده می شود که سند ۲۰۳۰ را مخیانه و زیر پوستی اجرا می کنند که در اینجا روحیه انقلابی معلمان را می طلبد تا در این زمینه آگاه باشند، و دستورالعمل و بخشنامه هایی که به آنها می رسد را با دقت  مرور کنند.  از معلمان انتظار داریم که در مقابل این سند ۲۰۳۰ سنگربانی کنند و جلوی اجرایی شدن آن را بگیرند تا در آینده شاهد خسارات جبران ناپذیر واحساس پشیمانی نداشته باشند.

 

 

انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت