بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مطالبه گری، نقش کلیدی دانشجوی انقلابی/ترغیب دانش آموزان به اقامه نماز باید خروجی محیط های آموزشی باشد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه اظهار داشت: مؤمن در جه اش بالاتر از مسلمان است و اسلام بخش ظاهری کار است با شهادتین گفتن انسان مسلمان میشود و احکام اسلام بر او جاری میشود، اما ایمان مرحله ی بالاتر است.

وی افزود: اولین شرط ایمان به خداوند است و مسلمانی تنها با زبان است و هر کسی که این دو جمله ی اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد الرسول الله را بر زبان بیاورد مسلمان است.

امام جمعه شهرستان قدس گفت: اسلام یک چیز ظاهری و روشن است اما ایمان در دل انسان باید نفوذ کند و تؤام با عمل باشد و خود را نشان دهد و اسلام آن مرحله ی ظاهری کار است که با یک شهادتین گفتن است اما ایمان مرحله ی قلبی و باطنی است.

وی با اشاره به این دو مقوله بیان کرد: انسان مسلمان باید تمام وجود خدا و پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار(ع) را باور کند و ایمان یک قرارداد قلبی است که  بایستی خود را در عمل نشان دهد، مؤمن بودن در عمل است و خوب بودن و خوب عملکردن انسان به پنج عقیده درست است  که ایمان به مبدأ معاد، کتاب آسمانی، ملائکه، ایمان به پیامبران و بخشی هم مربوط به عمل انسان است .
امام جمعه شهرستان قدس اظهار داشت: یکی از مهم ترین جلوه های تقوا تقید است، نماز رشد دهنده است و انسان را اوج میدهد و انسان زمینی را آسمانی میکند، اگر نماز با کیفیت باشد انسان را به پرواز در می آورد و روح انسان را بلند میکند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار خاطرنشان کرد: وقتی که انسان با آماده به نماز می ایستد از خودش بی خود میشود و هم باز دارنده می باشد و انسانی اهل نماز دیگر اهل فحشا و منکرات نیست.

وی در رابطه با جنبه تربیتی نماز به نسل جوان گفت: محیط های آموزشی را با نماز تربیت کنید و مهم ترین برنامه ی مدارس در طول روز باید منتهی به نماز باشد و همه ی مطالب باید مقدمه ای باشد برای نماز و نوجوانان احساس نیاز به نماز داشته باشند و نماز بشود زینت بخش مدارس هایمان تا به رشد و تعالی برسیم.

امام جمعه شهرقدس ضمن گرامیداشت روز دانشجو گفت: روز دانشجو، روز استکبار ستیزی و مقاومت است، روز دانشجوی انقلابی، ضد استکباری و ضد استبدادی است.

وی بیان کرد: انتظاری که امروز از دانشجو میرود این است که مطالبه گر باشد، آرمان او انقلابی، اسلامی سازی کشور و ایجاد تمدن اسلامی باشد.
وی تصریح کرد: مطالبه ی دانشجوی امروز باید عدالتخواهی منطقی و مطلوب باشد و امروز دانشجو در کنار علم باید بصیرت داشته باشد تا دشمن نتواند برای اهداف شوم خودش در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی از دانشجو سوء استفاده کند و این رسالت دانشجویان و متولیان امر را سنگین میکند.
انتهای پیام/

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت