بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

مومن باید در هر زمان، دین خود را بر عالم دینی عرضه کند

امام جمعه شهرستان قدس؛ مومن باید در هر زمان، دین خود را بر عالم دینی عرضه کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،جمعی از مدیران موسسات و همچنین فعالین قرآنی، با حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس دیدار و گفتگو کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس در این نشست اظهار کرد: حضرت حمزه به عنوان بنیانگذار جریان حمایت از ولی و رهبر دینی و الهی، برای دفاع از قرآن و پیامبر مجاهدت کرد و به شهادت رسید.
وی افزود: حضرت عبدالعظیم حسنی الگوی زیست مومنانه بود. او ‌کسی است که با آن جایگاه عظیم علمی و معنوی، دین خود را بر امام زمان خود (امام هادی علیه‌السلام) عرضه داشت و برای جامعه امروزی الگو شد که مؤمن در هر زمان باید دین و عقیده خود را بر عالم دینی عرضه کند.
امام جمعه شهرستان قدس در ادامه گفت: سازمان فرهنگی باید تئوریسین و برنامه‌ریز و حامی برنامه‌ها و موسسات فرهنگی باشد. طرح ارزشمند قرآنی تحفیظ فاطمی باید بین موسسات قرآنی شهرستان توزیع شود تا در پایان طرحِ ۳ ساله، ۱۱۰ حافظ قرآنی در جامعه اسلامی پرورش یابند.
وی اذعان داشت: مؤسسات آموزشی و قرآنی در فرهنگسراها مستقر شوند تا با همکاری همدیگر برنامه‌های فرهنگی و قرآنی انجام شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین جوکار بیان داشت: تبلیغات محیطی شهر با استفاده از تلویزیون شهری و بیلبوردهای تبلیغاتی می‌تواند در خدمت تبلیغات قرآنی قرار گیرد.
وی در ادامه تهیه بانک اطلاعاتی را لازم و ضروری دانست و گفت: تهیه بانک اطلاعاتی جامع به‌ منظور رشد، تعالی و رسیدن به اهداف گام دوم انقلاب اسلامی باید انجام شود تا مسیر رسیدن به اهداف هموار شده و سریع‌تر به نتایج دست یابیم. موسسات قرآنی در این زمینه تلاش کرده و بر رشته‌هایی مانند پرورش قاریان، تدبر در قرآن و حفظ قرآن برنامه‌ریزی کنند.
امام جمعه شهرستان قدس در پایان تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز مدارس را در اختیار مؤسسات قرآنی قرار دهد و اداره اوقاف نیز پشتیبانی مالی انجام داده و فرهنگسرا نیز به صورت رایگان در اختیار آموزش‌های قرآنی قرار خواهد گرفت. همچنین از فضای مجازی به‌عنوان بستری جهت ارائه برخی آموزش‌ها و راهنمایی قرآن آموزان می‌توان استفاده کرد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت