بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

“پنجره های تشنه” روایتی از انتقال ضریح امام حسین(ع) از قم به کربلا

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان قدس، نشست دورهمی کتاب “پنجره های تشنه” با حضور امام جمعه شهرستان قدس و نویسنده کتاب برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با حضور در این نشست اظهار داشت: اصل واقعه کربلا به واسطه قلم های ارشمندی است که تاریخ آن را روایت کرده اند. با خواست خداوند است که کسی نور الهی می گیرد و در مسیر الهی قدم برمی دارد.

وی افزود: انسان مؤمن دارای سه خصلت است و اولین خصلت توفیق الهی است و نویسنده نیز توفیق روایتگری حرکت ضریح امام حسین علیه السلام را داشته و خصلت دوم این است که کارهای انسان مؤمن باید رنگ و بوی الهی داشته باشد و هیچ رنگی بالاتر از رنگ الهی نیست و سومین خصلت مسیر الهی است و امام حسین علیه السلام که تمام هستی خود را درمسیر الهی داده اند، نورانی ترین مسیر هدایت را باز کرده اند.

امام جمعه شهرستان قدس بیان داشت: کتاب و کتاب خوانی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب اسلامی است و توصیه بسیاری به این امر دارند و ما باید انس با کتاب را به صورت رفتاری به جامعه، فرزندان و نسل های بعد انتقال دهیم.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت