بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نشست فصلی مدیران مدارس آموزش و پرورش شهرستان قدس در اردوگاه شهید منتظری شهرستان شهریار با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولین شهرستانی و استانی برگزار شد

نشست فصلی مدیران مدارس آموزش و پرورش شهرستان قدس در اردوگاه شهید منتظری شهرستان شهریار با حضور امام جمعه، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مشاور وزیر آموزش و پرورش، رئیس آموزش و پرورش و مدیران مدارس برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس ضمن عرض تسلیت و تعزیت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهار داشت: سند تحول در واقع یکی از مطالبات مقام معظم رهبری مدظله العالی از آموزش و پرورش می باشد و این سند یک منشور جامع برای ایجاد تحول در آموزش و پرورش است.
وی خاطرنشان کرد: سند تحول به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش مبتنی بر ارزش‌ها و اهداف انقلاب اسلامی است و سندی بالادستی و جامع که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

ایشان بیان کرد: در گام دوم انقلاب آنچه رهبر حکیم و عالی قدر انقلاب ترسیم کردند دو چشم انداز بلند دارد که ابتدا ایجاد تمدن نوین اسلامی و بعد آماده سازی جهان برای ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار گفت: بیانیه گام دوم مستند به چهارصد آیه قرآنی است و باید برای نسلی که گام دوم انقلاب را محقق سازد برنامه ریزی و تلاش کرد.

در گام دوم؛ عزّت ملّی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن تاکید شده و این موارد در سخنان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام موج میزنند، عزت و عزتمندی در زندگی امام حسین علیه السلام موج میزند.

وی بیان کرد: نظریه‌ی نظام انقلابی ما را به آموزش و پرورش و تربیت انقلابی، مدرسه‌ی انقلاب و مدرسه‌ی انقلابی هدایت می‌کند.

امام جمعه شهرستان قدس عنوان کرد: آموزش و پرورش برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب وظایف بنیادی برعهده دارد.

وی درپایان با تاکید بر نکاتی در راستای عزتمندی دانش آموزان تصریح کرد: دانش آموزان باید مرز خیر و شر و دوست و دشمن را بشناسد.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت