بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخ امروز: شنبه ۰۵ آذر ۱۴۰۱
حضرت امام خامنه ای مدظله العالی

نشست مشورتی جوانان با امام جمعه شهرستان قدس با موضوع جهاد تبیین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان قدس،حجت الاسلام والمسلمین جوکار امام جمعه شهرستان قدس با اشاره به کتاب جهاد تبیین که گردآوری بیانات و سخنرانی‌‌های حضرت امام خامنه ای مدظله العالی می باشد، اظهار داشت: این کتاب دارای جامعیت در خصوص مفاهیم جهاد تبیین و عرصه ها، روش ها، متولیان و مخاطبان است که برای همگان تکلیف را مشخص نموده است.

وی در ادامه درخصوص مفهوم جهاد تبیین افزود: جهاد یعنی تلاش و کوشش هدفمند در راه خدا برای مقابله با دشمن و تبیین یعنی روشنگری و تفحص در راستای صحت سنجی و تشریح وضعیت.

امام جمعه شهرستان قدس بیان کرد: امروز جوانان و قشر کثیری از مردم در فضاهای مجازی از یک بستر حتی کوچک برخوردارند که باید نهایت استفاده را در راستای جهاد تبیین از این فضا ببرند و ضمن افشاگری و خنثی‌سازی نقشه های دشمن، موجب دلگرمی و امیدآفرینی سایرین در این میدان شوند.

وی در ادامه افزود: بی‌ثمر دانستن فعالیت برخی مسئولان یا نادیده گرفتن دستاورد‌های آن به وسیله تبلیغات در فضای مجازی نمونه بی انصافی است و مردم را نسبت به آینده‌ای که به تعبیر رهبری روشن و مشعشع است ناامید می کند. اینجاست که مفهوم جهاد تبیین جایگاه اصلی خود را پیدا می‌کند و برای هرکس به وسع و توانش بالاخص جوانان تبدیل به تکلیف و وظیفه‌ای مهم در عرصه اجتماع می‌شود.

بخشی از وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی

برادران و خواهرانم! جهان اسلام پیوسته نیازمند رهبری است؛ رهبری متصل به و منصوب شرعی و فقهی معصوم. خوب می‌دانید منزّه‌ترین عالِم دین که جهان را تکان داد اسلام را احیا کرد، یعنی خمینی بزرگ و پاک ما، ولایت فقیه را تنها نسخه نجات‌بخش این امت قرار داد؛ لذا چه شما که به‌عنوان شیعه به آن اعتقاد دینی دارید و چه شما به‌عنوان سنّی اعتقاد عقلی دارید، بدانید [باید] به‌دور از هرگونه اختلاف، برای نجات اسلام خیمه ولایت را رها نکنید. خیمه، خیمه رسول‌الله است. اساس دشمنی جهان با جمهوری اسلامی، آتش زدن و ویران کردن این خیمه است، دور آن بچرخید. والله والله والله این خیمه اگر آسیب دید، بیت الله الحرام و مدینه حرم رسول الله و نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مشهد باقی نمی‌ماند؛ قرآن آسیب می‌بیند.

دکمه بالا بر سایت